Akcesoria dające światło, które sprawdzą się w każdym domu

Na etapie tworzenia projektu mieszkania i obmyślania naszej elektryki nie zawsze planujemy wszelkie źródła światła. Część z nich możemy dokupić już w trakcie meblowania domu i kupowania drobiazgów.

lampka

Autor: Milán Auman
Źródło: http://www.flickr.com
Do pokoju dzieci i do rozświetlenia takich miejsc jak przedpokój z pewnością sprawdzą się lampki do kontaktu. Wkłada się je najzwyczajniej w świecie do gniazdka w pokoiku i świecą całą noc, by dodawały maluszkowi otuchy gdy nie chce zostać samo w ciemności lub żeby rozświetlały drogę do toalety (szczególnie w domach o większym metrażu lub ciekawej formie – z ukrytymi przestrzeniami). W mieszkaniach, w których nie zainstalowano klimatyzatora, na mansardzie albo w domach z oknami od strony północnego-wschodu albo południowego-zachodu, w których słońce wpada przez większość dnia, przydadzą się żyrandole z wentylatorem .

Teraz możemy wybrać wiatrak z czterema albo pięcioma ramionami, cichutki, prosto zrobiooświetlenie (zobacz serwis)Zalet tych lamp jest całkiem sporo. Przede wszystkim – wentylator zapala się przyciskiem znajdującym się obok włączniku do włączania światła, więc włączanie jest wygodne i zajmuje sekundę. Dodatkowo, można połączyć włączanie i gaszenie wiatraka na przycisku będącym obok łóżka w sypialni lub na pilocie.

Czy masz chęć poszerzyć swą wiedzę na powyższy temat? W takim razie mamy zamiar zaprosić Cię do naszych następnych wpisów – wejdź w hiperłącze do artykułu (www.alwro.com.pl/stopy-odlewnicze/).

Po drugie żyrandole z wentylatorem nie zabierają przestrzeni w mniejszych pomieszczeniach i nie szpecą ich. Wisząc tuż pod sufitem, więc nie przeszkadzają w niczym. Wiatrak stojący po sezonie także powinien być gdzieś przechowywany, a wiszący jest w tym samym miejscu przez okrągły rok. Trzeci atut – wentylator pod sufitem miksuje powietrze w całym pomieszczeniu, a nie – tak jak stacjonarny – na danej przestrzeni. Dużo osób, którym do mieszkania pasują elementy

lampka

Autor: Jean L.
Źródło: http://www.flickr.com

oryginalnego wzornictwa w postaci szkła albo kryształów, wybiera plafony kryształowe nowoczesne. Ich oferta jest ogromna, dlatego zawsze możemy dopasować wielkość, charakter czy „ozdobność” plafonu. Czytaj też .

Często tego typu lampy mogą kojarzyć się z chłodnym wystrojem, jasnym, ostrym światłem i otwartymi przestrzeniami, lecz kryształowe plafony całkiem nieźle zdają egzamin wszędzie tam, w których oświetlenie musi być jasne. Klosze mają ciekawe kształty (standardowe – czworokąta albo koła oraz fantazyjne) , dzięki czemu pasują do toalety lub salonu, lecz też do gabinetu lub jadalni. Jeśli wybierzemy plafony kryształowe nowoczesne , na przykład w formie motywu ozdobnego, stylizowane na kwiaty albo sople lodu, uzyskamy bardzo interesujący rezultat.

Czy to sprytne lampki do kontaktu, które możemy podpiąć praktycznie wszędzie, czy użyteczna lampa z wiatrakiem – każdy dodatkowy element oświetlenia (nawet niedrogi i nieduży) wnosi miłe dla oka światło we wnętrzu i nadaje mu cieplejszy charakter.

You may also like...