Akcja „regeneracja” – czyli co zrobić, żeby właściwie zatroszczyć się o swoją skórę po lecie oraz przywrócić jej utracony blask?

Lato minęło ale pozostawiło po sobie mnóstwo przeróżnych „pamiątek”. Fotografie z wakacyjnych podróży, muszelki znalezione na plaży, opalenizna – wyliczać można bez przerwy.

cellulit

Autor: Kendra Goering
Źródło: http://www.flickr.com
Nie wszystkie jednak są mile widziane.
krem do cery naczynkowej

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com
Promieniowanie słoneczne, piasek, kąpiel w morskiej wodzie, wiatr oraz nierzadko klimatyzacja http://www.cik-wisniewski.pl/ wpływają niekorzystnie na stan naszej skóry i włosów. Jesień to doskonały czas, żeby zadbać o ciało Jak się do tego zabrać? Cera po lecie jest sucha. Aby przywrócić jej dawny blask należy skupić się na stosownej pielęgnacji. Przydadzą się maseczki na twarz o właściwościach peelingujących, dzięki którym poprawimy koloryt i nierównomierną strukturę skóry oraz przygotujemy ją na nadejście zimy, lepszego asymilowania składników odżywczych. „Właścicielki” twarzy wrażlwiej, skłonnej do rumieńców między innymi na skutek zdenerwowania, pikantnych potraw albo gorących napojów muszą otoczyć swą skórę szczególną troską i stosować krem do cery naczynkowej zawierający, witaminę C i rutynę (uszczelniają naczynia krwionośne) a także wyciąg z owczaru wirginijskiego (o działaniu przeciwobrzękowym).

Planując przedsięwzięcie „regeneracja” trzeba pamiętać o jeszcze jednej nadzwyczaj istotnej rzeczy jaką są niewątpliwie odżywki do włosów. Zwyczajny szampon nie wystarczy.

You may also like...