Alby to najlepsze oraz rozsądne rozwiązanie na I Komunię Świętą!

Są zróżnicowane parafie – niektóre z nich kładą znaczący nacisk na to by jednak dziewczynki i chłopcy chodzili do komunii świętej w albach, lecz są także parafie, gdzie po prostu kładzie się większy nacisk na suknie i garnitury. Można powiedzieć, że alba komunijna jest sporo lepszym rozwiązaniem. Choćby dlatego, iż no przynajmniej może się obyć bez irytującej rewii mody. Zwłaszcza rodzice dziewczynek przesadzają – sądzą, że komunia to bardzo dobra okazja do pokazania się.

komunia święta

Autor: John Ragai
Źródło: http://www.flickr.com
Poza tym, dzieci pochodzące z biedniejszych rodzin mogą mieć kompleksy. Niby różnice społeczne są normalne, ciężko myśleć, że to coś nieodpowiedniego, lecz Kościół to taka instytucja, która jakby nie patrzeć promuje równość, a więc rzeczywistość jest taka, iż alba komunijna w sumie powinna być obowiązującym standardem. Zapewne ludzie o bardzo antyklerykalnych poglądach powiedzą, że to pewnie jakiś „spisek”, czyli księża zarabiają bardzo duże pieniądze na albach, ale bez żadnego cienia wątpliwości nie należy podchodzić do tematu alb komunijnych w akurat taki sposób – to stosunkowo niemądre rozumowanie!

A zresztą bardzo często rodzice niejako lobbowali za tym, aby wprowadzić właśnie nareszcie alby komunijne – głównie dlatego, że garnitur i sukienka są znacznymi kosztami. Nie ma żadnego sensu wykosztowywać się tak bardzo – w szczególności, iż dzieciaki szybko rosną, zatem ubranie zapewne po niedługim czasie nie nadawałoby się do niczego. A więc tak naprawdę należy się bardzo cieszyć, że nareszcie komunia święta nie jest swoistą rewią mody! Ciężko zrozumieć poglądy takich rodziców, którzy twierdzą, iż alba komunijna jest brzydka. Ciężko sądzić, że tego typu rodzice w ogóle wiedzą czym jest komunia święta. Cóż, jesteśmy jakby nie patrzeć świeckim krajem – to ma dużo zalet, ale również trochę wad. Dzieci w zasadzie są usatysfakcjonowane ze swojej alby (więcej informacji).

Bo przynajmniej odpadają wszystkie kłótnie o to kto najpiękniej się ubrał. Zapewne pewne dzieci nareszcie odetchnęły z ulgą, gdy usłyszały, że w ich parafii będą alby. A więc: powinniśmy uszanować alby, bo na dzień dzisiejszy nie ma bardziej solidnego wyjścia, niż właśnie alba. Jeśli któryś rodzic w dalszym ciągu myśli w inny sposób, musi przypomnieć choćby sobie o biedzie w jakiej żył Pan Jezus.

You may also like...