Aranżujemy sypialnię w stylu rustykalnym

Sypialnia w stylu naturalnym to naturalne półprodukty, bawełna oraz drewno. By w podobnej sypialni nie było nudno, najlepiej poszukać kontrastów. Ja do sypialni w stylu naturalnym proponuję ciemne szafy. Rezydent dworku polskiego lub romantycznego strychu wybierze styl rustykalny zgodnie z nastrojem otoczenia. Wszyscy pozostali mogą w nim znaleźć przestrzeń ciszy potrzebną do odzyskania balansu po dniu wypełnionym hałasem.

stylowe wnętrze

Autor: by Tammy Manet
Źródło: http://www.flickr.com

Rustykalnie nie obowiązkowo musi znaczyć wiejsko, raczej blisko przyrody, sielsko, stąd wybór naturalnych tworzyw a także kolorystyka zawężona do bieli złamanej ciepłym odcieniem. Jedyny kontrast, niezbędny niczym szczypta soli, to czarny fornir mebli o prostych formach.

W sypialni w stylu rustykalnym istotne są materiały. Wzrok wypoczywa, ważniejszy staje się dotyk, ponieważ na pierwszy plan wysuwają się faktury materiałów: miękkość „pluszowego” pledu, szorstkość szydełkowych narzut, mięsistość kobierca. Naturalne promienie słoneczne wpadające przez okna, rozproszone zostają przez delikatne, zwiewne firanki. Ciepły, lekko żółtawy blask rzucają świece postawione na kominku. Dodatkowo ponad drzwiami szafy wskazane jest zamontować rząd reflektorków. Rozbielone wnętrze z wdziękiem odbija światło, zyskując powierzchnię.

sypialnia

Autor: APD Market
Źródło: http://www.apdmarket.pl

Kominek w sypialni? To ciekawy pomysł. Aranżacja alkowy winna koncentrować się wokół przestrzeni do spania, ale gdy do dyspozycji jest troszeczkę więcej powierzchni, można ją urozmaicić. Do sypialni warto wstawić stylizowany parawan (powołaj się na nas), ozdobną wannę bądź też właśnie palenisko. W domach wielorodzinnych ze względów technologicznych trudno jest zamontować prawdziwy. Można go jednak zastąpić niszą lub lekką konstrukcją. Ale uwaga! Nie może to być sztuczny kominek, ale jedynie akcent nawiązujący do paleniska.

Umeblowanie również powinno być stworzone z materiałów naturalnych. Stosowne zatem będą łóżka metalowe czy komody drewniane. W zestawie mebli sypialnianych oczywiście niezbędne będą też szafki nocne na które będziemy mogli odłożyć na przykład czytaną lekturę bądź też okulary. Niezbędne również będą po to, ażeby ustawić na nich źródła światła umożliwiające czytanie przed snem. W w ten sposób urządzonej sypialni na pewno odpoczniemy znakomicie.

You may also like...