Barokowe krzesła w modnym apartamencie i modnej aranżacji?

Co oznacza dobry styl? Co kilkadziesiąt lat jest to coś całkowicie innego. Dziś na miano dobrego nadal zasługuje elegancki modernizm. Stawia przede wszystkim na prostotę. Forma jest ważna, ale zachwyca w pierwszej kolejności prostotą niż nadmiarem. Tak na dobrą sprawę zbyt duża ilość dekoracji jest dziś zestawiana raczej z kiczem. Złote i srebrne zdobienia w dużych ilościach mogą przytłaczać i pasują tylko od czasu do czasu do aranżacji wiejskich.

krzesła w stylu barokowym

Autor: ▓▒░ TORLEY ░▒▓
Źródło: http://www.flickr.com

A i tu czasem prezentują się mało zachęcająco. Jeśli dodać do tego wiele kolorowych zdobień na poszyciu to powstaje ogromny przepych, czy nawet chaos. Tymczasem jeszcze cztery wieki temu to właśnie była esencja stylu. Mówimy oczywiście o czasach baroku.Epoce tej na pewno nie da się odmówić wyrazistości. Aż do naszych czasów barok jest synonimem przepychu, a już uczniowie w szkole podstawowej wiedzą czym epoka ta się odznaczała. Nic dziwnego, że częściowo fanów tego stylu można spotkać nawet dziś. Nie brakuje też barokowych elementów wyposażenia. Jednymi z najczęściej wybieranych są barokowe krzesła. Czy dobrze jest na nie postawić?

Tak jak wspomnieliśmy wyżej, barok aktualnie na pewno nie jest synonimem mody. Można jednak trafnie wkomponować go nowoczesną aranżację. Podobnie jak w piosence twórca może umiejętnie wykorzystać dysonans, tak i architekt wnętrz jest w stanie ustawić krzesło z innej epoki w sposób, który zachwyci. W ten sposób nawet barokowe krzesła i fotele biurowe wrocław są w stanie nadal prezentować perfekcyjnie. Istotne jest jednak to, by wykorzystać je w roli elementu projektu świadomie. Kiedy znajdą się w pomieszczeniu na pewno będą przyciągać uwagę. Nie mogą walczyć o skupienie wzroku z pozostałymi ozdobnymi elementami. Krzesło barokowe będzie automatycznie najważniejszą ozdobą pokoju gościnnego czy innego pokoju. Niewątpliwą zaletą jest natomiast to, że fotel barokowy ma grube siedzisko i solidne oparcie, więc to fotel niezwykle wygodny.

You may also like...