Cake popsy – pyszna słodkość świetna na planowaną imprezę

Każdy z nas choć raz wyprawiał przyjęcie – czy była to impreza dla przyjaciół, pociech, czy twoje urodziny, zapewne myślałeś, które słodycze najlepiej się sprawdzą. Znakomite są drobne łakocie, jakie można wziąć do ręki, bez zmartwień, że się pobrudzimy. Dziś coraz popularniejsze stają się cake popsy. W jaki sposób je zrobić oraz z jakich racji mają takie powodzenie?

Lizak

Autor: Tomasz Iwaniec
Źródło: http://www.flickr.com
Cake popsy są w głównej mierze dużo prostsze do przygotowania, niż ciasta. Chociaż wymagają troszkę pracy, to przepisy na nie są nadzwyczaj łatwe oraz za każdym razem można spróbować kolejnych pomysłów, np. na cake popsy z pianek bądź z biszkoptowego ciasta. Można wykorzystać resztki ciast, między innymi ciasta drożdżowego, uformować z niego ładne kuleczki i oblać dowolną polewą lub lukrem.

Nieodłącznym elementem cake popsów są patyczki do lizaków, jakie można zakupić w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego lub w sklepach internetowych. W sprzedaży są przeróżne grubości i kolory patyczków, toteż dopasujesz je do konkretnej okazji, na przykład różowe patyczki na imprezę urodzinową kilkuletniej księżniczki, czerwone z kolei na Boże Narodzenie. Słodycze – masz więcej pytań? – te powinno się trzymać w lodówce, aby jak najdłużej zachowały świeżość.

Najwięcej pomysłów na ich zrobienie znajdziesz w sieci, więc zapoznaj się z kilkoma przepisami, a później będziesz samodzielnie przyrządzać te pyszne, kolorowe kuleczki. W jaki sposób podawać cake popsy? Można powbijać patyczki w twardy, pięknie udekorowany karton albo w owoce typu jabłko czy pomarańcze.

Nie musisz się martwić, gdy nie masz pod ręką żadnego właściwego owocu, gdyż interesująco wyglądają także poukładane odwrotnie, na przykład w przezroczystej miseczce. Zadbaj tylko o to, aby się nie przewracały, niekiedy bowiem cake popsy są niezwykle delikatne, zależnie od tego, jakiego ciasta użyliśmy i czy oblaliśmy je polewą.

Jeśli raz zrobisz cake popsy, zapewne będziesz robić je na każdą imprezę. Wymyślaj nowe smaki i nie bój się eksperymentów, a zachwycisz swoją rodzinę. Zaangażuj do ich zrobienia najmniejszych członków swojej rodziny, gdyż wspólne przygotowywanie słodyczy sprawia, iż smakują jeszcze lepiej. Takie spędzanie czasu jest też o wiele lepsze dla maluchów, aniżeli gra na komputerze lub konsoli przez kilka godzin dziennie.

You may also like...