Chiny w przeciągu ostatnich dekad urosły na największego wytwórcę wszelakich dóbr

Głównie ze względu na niskie koszty robocizny międzynarodowe firmy zaczęły przenosić tam swoją produkcję, oprócz tego wybudowano wiele fabryk które oferują bardzo dużo przeróżnych produktów. Możemy je obecnie nabyć na całym świecie, trudno znaleźć nawet firmowy sklep, w którym nie znalazłaby się chociaż jedna rzecz wykonana w tym kraju. Oczywiście taka dostępność produktów w dobrych cenach sprawiła, że wielu biznesmenów, również mieszkających w Polsce, zaczęła wymianę handlową z dostawcami z Chin.

chiny

Autor: Bryan Ochalla
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie szacuje się, że może ich być ponad piętnaście tysięcy, ale cały czas pojawiają się nowi, planujący choć trochę na tym zarobić. A jest o co się bić, gdyż importowane towary mają wartość wielu miliardów dolarów, a dochody mogą być znacznie większe niż w tradycyjnym handlu.

Masz ochotę uzyskać większą ilość informacji na omawiany temat? Jeżeli tak, to odszukaj stronę (https://sklep.acana.com.pl/dla-psa/142-orijen-puppy-.html), która omawia równie istotne dane – są one bardzo ciekawe.

Lecz aby zacząć handel z kontrahentami z Chin, nie posiadając należytej praktyki ani kontaktów, to trzeba koniecznie pamiętać o paru istotnych sprawach.

Najważniejszą sprawą, o którą się powinno zatroszczyć, będzie znalezienie dostawców. Niezwykle przydatny jest obecnie internet, na wielu serwisach publikowane są propozycje chińskich firm. Niektóre z nich mają także możliwość weryfikacji klientów, co sporo może zwiększyć bezpieczeństwo transakcji. Jeśli towar już będzie kupiony, to musi on sprawnie dotrzeć do odbiorcy (link do wpisu na

Tutaj bardzo polecane jest skorzystanie z usług firmy logistycznej, która ma znajomości na danym rynku, dzięki temu sporo można będzie zaoszczędzić na czasie dostarczenia towarów, a i może się to okazać bardziej bezpieczne.

Zaciekawił Cię nasz temat? Przejdź zatem w podany link, dowiedz się i sprawdź, czy następne posty również przypadną Ci do gustu. Mamy nadzieję, że tak.

Następną sprawą, o której pamiętać powinien nowy importer produktów z Chin są spore kulturowe różnice, jakie na początku mogą sprawiać kłopoty w rozmowach. Warto zaczynając rozmowy z kontrahentami z Chin zasięgnąć porad ludzi rozumiejących tamtejsze obyczaje i zasady, bez większego problemu powinno się udać kogoś takiego znaleźć. Z pewnością ułatwi to rozmowy, a zapewne pozwoli również na uniknięcie niejednej kłopotliwej pomyłki (telefon).

You may also like...