Chlebek bananowy jest idealny dla znajomych

Jeżeli zapraszasz do siebie znajomych na małe przyjęcie, z całą pewnością chcesz zgotować smaczny poczęstunek. Co warto przygotować na tego rodzaju okazję? Najlepiej byłoby coś łatwego, a jednocześnie naprawdę dobrego. Dobrze by było, żeby przepis nie wymagał też użycia jakiś trudnych do znalezienia składników. Może by wiec tak postawić na ciasto bananowe? To jeden z przepisów, po które zawsze dobrze jest sięgnąć, gdy szukasz jakiejś prostej do zrobienia przekąski. Jakie są zalety tego wypieku?

Truskawki i banany

Autor: Kotányi Polonia Sp. z o.o.
Źródło: Kotányi Polonia Sp. z o.o.

Częściowo już je określiliśmy. Zacznijmy jednak od tego, że ciasto jest tak łatwe do zrobienia, że właściwie nie może się nie udać. Wystarczy odrobina talentu i choć trochę motywacji, by upiec pyszne ciasto. Co więcej, do przepisu możesz zużytkować zbyt dojrzałe owoce. Dzięki temu nie trzeba więcej wyrzucać zbrązowiałych owoców. Oczywiście nie powinny być zepsute, ale jeśli są na wierzchu brązowe, a banan zrobił się bardzo miękki, to dla ciasta nawet dobrze. Prościej można wówczas przygotować ciasto. A co gdy chcesz wykonać ciasto bananowe(napisali o tym), ale akurat nie masz dojrzałych bananów? Czy dobrze jest wtedy robić wypiek ze świeżych owoców? Raczej nie.

Za to sprowokowanie szybszego dojrzewania jest całkiem proste. Wystarczy, że kupisz jeszcze gruszkę lub jabłko. Te owoce są źródłem substancji, które prowokują szybsze dojrzewanie niektórych innych owoców. Ulokuj banany z jabłkiem lub gastro centrum zamrażarka skrzyniowa innym owocem w tej samej torbie i po prostu zaczekaj. Niedługo będzie się można brać za przygotowanie ciasta. Pozostałe składniki można zgromadzić bardzo szybko. Poza bananami trzeba Ci jeszcze jedynie samych produktów, które są w każdej kuchni. Przydadzą się jaja oraz mąka. Ponadto sięgnij również po sodę oczyszczoną, sól a także masło.

Jeżeli według Ciebie prezentowany artykuł jest ciekawy, to zobacz również pomocne źródło (http://www.prezero.com/pl/niebezpieczne-odpady/), które posiada absorbujące informacje – one niewątpliwie Cię zaciekawią.

Do przepisu możesz także dorzucić bakalii, które miło urozmaicą smak.

You may also like...