Cięcie i grawerowanie laserem

Laser wynaleziono prawie 50 lat temu. Na palcach jednej ręki można policzyć wynalazki, które posiadają tak niesamowicie szerokie spektrum zastosowania. laser jest przydatny w produkcji, nośnikach CD i DVD, mierzeniu odległości, technice kosmicznej, medycynie, urządzeniach namierzających w militariach, komunikacji, w filmach i poligrafii. W moim tekście popatrzymy dokładniej na tę ostatnią dziedzinę. Wyjaśnię, do jakich zastosowań przydać się może grawerowanie laserem i jakie właściwości mają plotery laserowe.

Laser w służbie piękna

Autor: DER-MED
Źródło: DER-MED

Laser ma fantastyczną dokładność w cięciu powierzchni. Potrafi ciąć szerokie spektrum powierzchni, od drzewa, przez szkło, aż po stal nawet. Znakowarka laserowa w zakładach grawerskich wspaniale wygraweruje dla nas tablice, trofea, wszelkiego rodzaju panele, nazwy i cyfry z metalu. Świetnie się sprawdzą przy wyrobie medali, identyfikatorów i wszelkiego rodzaju oznaczeń na jakiejkolwiek powierzchni.

Nie ma żadnych zastrzeżeń, że to jest rzeczywiście praktyczna oferta, odnosząca się do wartościowych tekstów. Zapoznaj się z nią teraz.

Współczesne grawerowanie laserem zrobi nawet najtrudniejsze zadanie poligraficzne, jakie wymyślimy. I możemy być pewni, że wygrawerowane linie okażą się bezbłędnie proste.

Spośród grawerniczych laserów najchętniej stosowane są dwa. Laser (zobacz usługi cięcia laserem) CO2 jest cudownie dokładny, cechując się rzędem dokładności w rejonie jednej tysięcznej milimetra. Ciekawostką jest, że przydaje się także w poprawie wyglądu twarzy. Jest zdolny zniwelować niektóre typy zmarszczek, a także poprawić obszerne blizny po młodzieńczym trądziku.

Poziomica laserowa PROFILINE marki SOLA

Autor: Sola
Źródło: Sola

Chętnie używanym przyrządem w poligrafii jest ploter laserowy. Świetnie nadają się one do łatwiejszych zleceń, a łatwość i automatyzacja obsługi czyni go obecnym w wielu zakładach.

Źródło: Lasertechnik

You may also like...