Co brać pod uwagę, by móc wysyłać tanio przesyłki kurierskie? – podstawowe informacje

Współpraca ze sprawnie działającą firmą kurierską to podstawa, szczególnie wtedy, gdy w naszej działalności stosujemy produkty, które muszą być eksportowane lub importowane z innych krajów. W tym wypadku bezproblemowa wymiana między państwami jest konieczna. Co brać pod uwagę, by móc wysyłać tanio przesyłki kurierskie?

Międzynarodowe przesyłki kurierskie

Autor: Ninian Reid
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście na początku precyzyjnie przeanalizujmy, jakie mamy zapotrzebowanie. Chodzi o to, by odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań: jak ciężkie będą paczki (czytaj dalej paczki gabarytowe) do wysyłki? Do jakiego kraju finalnie mają trafiać? Czy możemy zająć się samodzielnie pakowaniem paczek, czy to zadanie trzeba będzie zostawić firmie zewnętrznej? Czy wiemy ile płaci się za opłaty celne i jakie są wymagane dokumenty?

To są rzecz jasna jedne z wielu pytań, na jakie musimy sobie odpowiedzieć, zanim zaczniemy szukać wyspecjalizowanej firmy kurierskiej, jednak jej wybór zależeć będzie właśnie od pozyskanych odpowiedzi. Nie każda firma tego rodzaju dowiezie nasze przesyłki w wybrane miejsce, nie każda także zaoferuje dodatkowe usługi typu pakowanie (witryna przedsiębiorstwa vincent

Najlepsze firmy umożliwiają sprawdzanie statusu nie tylko online, ale także w telefonie – wysyłają chociażby informacje sms o statusie zamówienia. Powinniśmy zatem mieć możliwość bezproblemowego zarządzania swoimi przesyłkami i móc otrzymywać informacje gdzie się znajdują.

Firm kurierskich jest aktualnie sporo, jednakże nie każda z nich to firma o charakterze międzynarodowym, która udostępnia kompleksowy pakiet usług – od odebrania przesyłek, po ich pakowanie, magazynowanie, transport i dowiezienie na miejsce . Transport międzynarodowy wymaga większych nakładów finansowych i logistycznych, stąd też zanim podejmiemy stałą współpracę z tego typu firmą, dokładnie zweryfikujmy jej ofertę i rozwiązania, które proponuje klientom.

You may also like...