Co interesującego dla puszystych osób mogą zaproponować odzieżowe sklepy, jaka jest ich propozycja dla takich klientów.

Osoby które mają nieco więcej kilogramów jeszcze do niedawna miały duże trudności jeśli chodzi o możliwości ubierania się. Mało stylowe sukienki szyte z byle jakich materiałów albo zupełnie niekształtne bluzki średnio zachęcały aby je ubierać. Duże odzieżowe marki ani trochę nie były zainteresowane tym, aby sprzedawać odzież dla puszystych, bo im się to zwyczajnie zupełnie nie opłacało – zdecydowaną większość swoich kolekcji sprzedawano w typowych wymiarach.

Kobieta na ławce

Autor: David Schiersner
Źródło: http://www.flickr.com
Kobiety radziły z tym sobie w różny sposób, niektóre kupowały takie ubrania na zachodzie, inne samodzielnie szyły albo robiły to znajome krawcowe. Jednak takie rozwiązania nie były ani tanie, ani praktyczne, a że osób z większą wagą bez przerwy było coraz więcej, to koniec końców ktoś zaczął dostrzegać potencjał takiej grupy klientów. Powolutku w sprzedaży zaczęły się pojawiać duże rozmiary , i od razu spotkały się one z bardzo dużym zainteresowaniem. Spowodowało to, że także duże sieci odzieżowe zauważyły, jak duży potencjał może mieć tego typu oferta.

Obecnie XXL odzież możliwa będzie do kupienia w wielu najróżniejszych miejscach. Duży jej wybór jest dostępny właśnie w sklepach największych sieci odzieżowych, ich propozycja sukcesywnie jest rozszerzana o coraz to nowe grupy towarowe. W ofercie takich sklepów znajdują więc nie tylko same spodnie, bluzki i spódnice, lecz również modna odzież wierzchnia, taka jak kurtki i płaszcze. Niektóre ze sklepów wręcz zaczynają się specjalizować w takiej grupie towarowej, wyłącznie się skupiając na ofercie dla tęgich klientów. W tego typu sklepach da się bez żadnego skrępowania zmierzyć oferowaną odzież, poprosić sprzedawcę o wsparcie, oraz w razie potrzeby dokonać niezbędnych przeróbek.

Kobieta w kapeluszu

Autor: mariadelajuana
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo duży wpływ na popularność takich sklepów ma też fakt, że oferują one odzież bardzo modną, która uwzględnia wszystkie aktualne trendy. Coraz częściej jest ona projektowana przez osoby pracujące dla dużych salonów odzieżowych, trudno się być zdziwionym, że klientki bardzo chętnie ją kupują, przecież one również pragną się czuć wyjątkowo nawet mimo swojej wagi.

You may also like...