Co kupić w sklepiku z akcesoriamirzeczami domowymi

Pierwsza noc w nowym gniazdku zeszła niezwykle spokojnie. Pomimo wysiłków nie przypomniałam sobie co mi się marzyło . Po szybkim prysznicu i pysznym śniadanku popędziłam do pobliskiego sklepu z akcesoriami domowymi. Planowałam tam zrobić niemałe sprawunki.

Najpierw podeszłam do działu ze środkami do czyszczenia. Gniazdko należy dokładnie uprzątnąć nim zacznę je wyposażać w najpotrzebniejsze rynsztunki, typu gary, naczynia, sztućce i tym pozostałe akcesoria. Znalazłam w tymże sklepie całe zestawy do sprzątania. W ich skład wchodziły nie same środki do czyszczenia lecz także szmatki z bawełny oraz mikrofibry. Ponieważ mebli (z wyjątkiem materaca) jeszcze nie posiadam, poszukiwałam zatem płynów do pucowania: terakoty w kuchni i łazience, płynu do mycia szyb i luster, jednorazowych woreczków do odkurzacza, kubła na odpadki czy też poczwórnego stojaka do segregacji śmieci, a także na pewno odpowiednich rozmiarów worków na odpady.

mieszkanie

Źródło: www.morguefile.com
Poza tym pilnie wyszukiwałam szczotki i szufelki które wyszukałam (z drobną pomocą pani sklepowej) w dziale nieopodal. Potrzebne rzeczy także zdobyłam w formie zestawów do sprzątania, co trochę ułatwiło mi życie, ponieważ nie musiałam łączyć barwami zmiotki i szufelki. Ponad to, w wymienianych zestawach do sprzątania znalazła się dodatkowo szczota na długim drągu, co mnie ogromnie ucieszyło, gdyż wyczerpały mnie cokolwiek już te sprawunki, a przecie prawdziwa robota dopiero mnie czekała. Uiściłam więc kasjerce odliczoną kwotę i pognałam ze wszystkim do mieszkania.

A robota czekała mnie naprawdę ciężka, (porządki po poprzednich lokatorach), lecz jak przyjemna! Będę sprzątać pierwsze własne mieszkanie! Wymarzone, wyczekane, ciasne ale własne gniazdko. Z dużym zapałem

sprzątanie

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com

zabrałam się zatem do roboty. Przydały się wszystkie kupione chwilę wcześniej zestawy do sprzątania: szczotki i szufelkę, środki szorujące, pasty do podłóg – link. Polerowałam, czyściłam, aż do chwili gdy można się było zobaczyć w terakocie niby w lusterku. A szyby? Gdyby nie ramy wokół okien (rzuć okiem na okna pvc wrocław -> www.oknagalio.pl/okna-pcv) można by było nos strzaskać o szybę!

Po wszystkim upadłam bez sił na mój jedyny mebel i przespałam równe dwie godziny. Musiałam nabrać energii by następnego dnia wyruszyć do sklepu meblowego.

You may also like...