Co możemy zyskać dzięki korzystaniu z usług jak giełda transportowa i giełda ładunków.

Sieć już od wielu lat gości w większości domów. Dla niektórych ludzi jest to narzędzie służące jedynie do rozrywki i wykorzystania wolnego czasu, niektórzy ludzie korzystają z internetu do utrzymywania kontaktów z bliskimi i znajomymi, ale prawdopodobnie większość osób używających internetu wykorzystuje go do pracy. Ogromne możliwości, takie jak natychmiastową komunikację czy dostępność do ogromnych list towarów w przeciągu kilku sekund, są ogromnym plusem pracy przez sieć. Dlatego też wiele firm na co dzień wykorzystuje internet jako narzędzie ułatwiające prace. Nie inaczej jest także w przypadku branży transportowej. Ale co na tym zyskuje klient?

Za przykład będzie służyć tutaj giełda transportowa, czyli miejsce w sieci , bardzo podobne do klasycznej, finansowej giełdy, gdzie są zbierane i przetrzymywane dane dotyczące transportu i przewozu ładunków. Tego typu giełda ładunków umożliwia przedsiębiorcom przede wszystkim optymalizację kosztów i podwyższenie zysków, poprzez optymalne zapełnienie miejsc ładunkowych w każdym transporcie. Wyobraźmy sobie taką sytuację – chcielibyśmy przetransportować nieduży ładunek (polecam pasy transportowe cleo polska) z punktu A do miasta B, nie posiadamy jednak własnego transportu, a żaden z przyjaciół nie jest w stanie nam pomóc. Sprzęt, jaki chcemy przewieźć nie jest duży, a więc nie kalkuluje się nam wynajmować całego busa, który będzie obciążał naszą kieszeń.

W tym przypadku z pomocą przychodzi do nas giełda transportowa, na której możemy zobaczyć dane tyczące się spedycji i przewozów, jakie organizują obecne na giełdzie przedsiębiorstwa, wybrać miejsce początkowe i docelowe, zapytać się o dostępność miejsca na ładunek, a następnie wysłać zapytanie bezpośrednio do firmy transportowej.

Te informacje wciągnęły Cię zupełnie? Jeśli tak jest, to przeczytaj więcej co wziąć na spacer z psem danych na innych witrynach – znajdziesz je, klikając w odnośnik poniżej.

Łatwe? Oczywiście!

Korzystanie z giełdy w taki sposób to zdaniem wielu ekonomistów optymalna realizacja zasady win-win – wygrywa zarówno klient, jaki jest w stanie zaoszczędzić czas włożony w poszukiwania firmy transportowej i pieniądze na wynajmowaniu osobnego transportu, a także wygrywa organizator transportu, który będzie mógł liczyć na konkretny zarobek dzięki ponadprogramowym zleceniom i zmniejszenie pustych przebiegów.

You may also like...