Co możesz przyrządzić z jabłuszek?

Chętnie przyrządzamy smakowite dania jak też desery z jabłek – są to niedrogie owoce, które są świetną bazą dla bardzo wielu przepisów. Mogą być zarówno składnikiem potraw obiadowych, jak także ciast oraz pozostałych słodkości!

sprzedaż jabłek

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
zabawki
Sezon na jabłka jest całkiem długi, a odpowiednio składowane owoce mogą być pyszne także zimą. Prawdopodobnie najbardziej popularnym jabłkowym przysmakiem jest szarlotka, jaką mimo pozorów możesz przyrządzić na wiele przeróżnych metod. Nasz zdecydowany faworyt to prędka szarlotka na herbatnikach! Z jabłek warto też przyrządzać przetwory – dżemy oraz przeciery. Te jabłka rewelacyjnie sprawdzą się jako baza dań obiadowych, dobrze komponują się ze smakiem bardzo wielu potraw mięsnych, a także jako dodatek do plackówlustro (następna strona)br>Ten artykuł Ci się spodobał? To odwiedź serwis kołki drewniane do mebli, a znajdziesz większą ilość zbliżonych tematycznie informacji, które także będą ciekawe.

Posmakuj także koniecznie jabłek grillowanych i omletu z jabłuszkami. Każdy producent owoców ma w swej ofercie co najmniej kilka odmian jabłuszek. Spróbuj każdej i wyselekcjonuj swój ukochany smak! Wszystkie jabłka nadają się także do konsumpcji na surowo, aczkolwiek nie wszystkie są tak samo apetyczne – najlepsze są odmiany deserowe przykładowo 'Lobo’, 'Oliwka Żółta’. Niektóre owoce wykorzystuje się w lecie oraz spożywa od razu po zbiorach (odmiany letnie, dla przykładu 'Oliwka Żółta’), na inne musimy poczekać trochę dłużej, gdyż pełnię dojrzałości osiągają w przechowalni (rodzaje jesienne a także zimowe przykładowo 'Cortland’).

Jeżeli chodzi o sprzedaż jabłek kupimy je właściwie w każdym markecie spożywczym a na pewno w osiedlowym zieleniaku. Owoce możemy wykorzystywać też na różne sposoby .

Na słodko możesz je przyszykować w postaci świetnej szarlotki (np. 'Szara Reneta’), racuszków z jabłkami, owoców w cieście francuskim, strudli jabłkowych, ryżu opiekanego z jabłuszkami.

You may also like...