Co musimy brać pod uwagę kupując odpowiednie okulary na słońce? Jaki kształt oprawek okaże się dla nas dobry?

Dobór odpowiednich okularów jest tak samo istotny jak dobór stroju. Dlatego dobrze jest zwrócić uwagę na kilka kwestii, jeśli chcielibyśmy kupić najlepszą dla nas parę.
Należy mieć świadomość, że nawet najlepsze okulary przeciwsłoneczne Georgio Armani będą prezentowały się nieładnie, jeżeli będą źle dopasowane.

Sałatka wiosenna ze świerzych warzyw

Autor: Z.T. „Bielmar” Sp. z o.o.
Źródło: Z.T. „Bielmar” Sp. z o.o.
Dlatego cena w tym wypadku nie jest żadną gwarancją dobrego wyglądu. Okulary powinno się dobierać do kształtu własnej twarzy. Nie jest tak, iż każde pasują dla każdej osoby. Wręcz przeciwnie, inne okulary przeciwsłoneczne Tom Ford ((sprawdź tutaj)) okażą się dobre dla osoby o owalnej twarzy, a inne natomiast dla kogoś o rysach kwadratowych. Dlatego zastanówmy się najpierw, jakiego rodzaju typ twarzy posiadamy. Gdy zwiążemy włosy, zobaczymy czy kształt naszej twarzy to bardziej owal, trójkąt, czworobok, a może koło. Możemy sprawdzić w sieci, jakie modele są dla nas najlepsze. Generalnie jest tak, iż oprawki powinny kontrastować z kształtem twarzy. Korzystając z tej rady nasze upragnione okulary (Okularium – okulista) Georgio Armani (-> więcej) na pewno dobrze uda się dopasować.
plaza

Autor: Georgie Pauwels
Źródło: http://www.flickr.com

Istotna jest również wielkość oprawek. Uważajmy, by nie kupić zbyt małych albo zbyt dużo zakrywających oprawek. Ważne jest zachowanie dobrych proporcji. W innym razie możemy uzyskać dość śmieszny efekt. Barwa także ma znaczenie. Powinniśmy dopasować okulary przeciwsłoneczne Tom Ford to koloru cery albo włosów. Wtedy będą się ładnie komponowały z buzią.

Tak naprawdę ciężko zdecydować się na jeden kolor, jeżeli chodzi o okulary Georgio Armani (strona główna). Dobrze jest kupić jakąś parę w uniwersalnym kolorze. Jednak coś zwariowanego też się przyda.

You may also like...