Co to jest NLP?

Pomimo, iż prawie każdy psycholog, handlowiec, manager, terapeuta lub specjalista w zakresie marketingu słyszał o NLP to nadal pozostaje ono dyscypliną elitarną. Czemu? Ponieważ słysząc takie opinie jak: „To jest manipulacja” niewiele osób spośród nich zainwestowało swój czas i pieniądze, aby bardziej poznać techniki NLP. Ale czyż nie jest tak, że nim wydamy opinię powinniśmy, najpierw poznać zagadnienie? Szczególnie, jeśli może być na prawdę przydatne.

zadowoleni doradcy

Autor: tec_estromberg
Źródło: http://www.flickr.com

NLP, czyli programowanie neurolingwistyczne (ang. Neuro-linguistic programming) to zestaw metod komunikacji zwróconych na budowanie i modyfikowanie wzorców perepcji i myślenia u ludzi. Sposoby te mogą być używane tak samo w psychologii i psychiatrii jak i, w marketingu oraz polityce. Termin ten został wymyślony przez Johna Grindera oraz Richarda Bandlera, aby uwydatnić postulowaną zależność między procesami neurologicznymi (’neuro’), językiem (’lingwistyczne’) i wzorcami zachowań, którymi ludzie się kierują (’programowanie’).

– W psychiatrii proponowane przez NLP podejście do pracy z umysłem pacjenta pomogło ocalić wiele osób przed „skazaniem” na szpital psychiatryczny i całym życiem na lekach, dając im możliwość normalnego działania.ciąg dalszy gres na balkon gres na balkon

– W psychoterapii, techniki NLP umożliwiły zastąpienie nieskuteczne rozmowy o problemach i przeszłości, trwającą 2-3 spotkania techniką, dzięki której osoby cierpiące na fobie całkiem się jej pozbywają.

– Techniki budowania kontaktu i „kotwiczenia” w rozmowie biznesowej zamieniły niezliczone ilości „opornych” klientów w lojalnych klientów.

– W sporcie, trenerzy, którzy spostrzegli, że umysł zawodnika ma wpływ na wyniki uzyskiwane przez jego ciało, odnoszą największe sukcesy.

Najwłaściwszym miejscem, aby znaleźć szkolenie NLP w swoim mieście jest Internet. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, na przykład: praktyk nlp, szkolenie NLP lub NLP Kraków i po chwili znajdziemy linki do wielu stron z informacjami na ten temat.

You may also like...