Co w prezencie dla psa?

Nasza psinka to nasz przyjaciel, dlatego warto jest o niej pamiętać i jej także robić prezenty!
Każdy zwierzak, który pojawi się w naszym życiu na dłużej, zasługuje na to, by dbać o niego jak najlepiej.
prezent dla psa

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
My ludzie jesteśmy samowystarczalni, potrafimy o siebie zadbać, zrobić to, co trzeba. Warto jest zatem pomyśleć o naszym psiaku i pomóc mu w tym, aby i jego życie było zadowalające. Widząc, jak czasami ludzie traktują swoje zwierzęta, nigdy nie dopuśćmy do tego, by nasz pies mógł się poskarżyć na cokolwiek. Abstrahując od tego, że zwierzaki nie mówią, nie bagatelizujmy tego, że też mają swoje odczucia, też jest im czasem zimno, też są głodne i też pragną miłości – zupełnie tak jak my – ludzie. Jeżeli więc mamy psiaka pod swoim dachem, to traktujmy go jak członka rodziny i z okazji rozmaitych świąt pomyślmy, jaki prezent dla psa byłby dobry. Na pewno coś wymyślimy!

prezent dla psa

Autor: Creative Technology
Źródło: Creative Technology
Obserwując swoje zwierzę, każdy na pewno zauważa, że ma ono jakieś preferencje, coś lubi robić, coś lubi jeść, z czegoś innego już nie. Tak jest w całym świecie zwierząt, jednak pieski, jako organizmy, które posiadają większą inteligencję od wielu innych zwierzaków, o wiele bardziej są w stanie sprecyzować swoje upodobania. Obserwując zwierzaka, którego mamy pod własnym dachem, na pewno po jakimś czasie będziemy mogli stwierdzić, że jest on na przykład leniuszkiem, który lubi leżeć z właścicielem na kanapie, albo jest typem sportowca, który domaga się długich i częstych spacerów, a bieganie po parku za kawałkiem drewna to dla niego prawdziwa frajda, której uwielbia się oddawać przez całe godziny.

prezent dla psa

Autor: annieo76
Źródło: http://www.flickr.com/photos/nelanah/381421012/sizes/l/
Wiedząc, jaki nasz pupil jest, na pewno z łatwością dobierzemy mu upominek. Jeśli nie świętujemy na przykład urodzin naszego ulubieńca, to prezent dla psa możemy wręczyć między innymi podczas świąt czy to zimowych czy to wiosennych.
Nasza psinka po prostu ucieszy się i odwdzięczy albo szczekaniem, albo merdaniem ogonkiem.

Zaintrygowały Cię notki zawarte w naszym tekście? Jeżeli tak, to czytaj także kołdry 140×200 analogiczne wiadomości, tyczące się tego działu. Zachęcamy Cię do przeczytania do kolejnej witryny.

Czy jest coś piękniejszego? Przede wszystkim zaś pamiętajmy, że dla zwierzaka najlepszym prezentem jesteśmy my sami, nasza obecność i nasza troska.

You may also like...