Co zrobić, żeby założyć ciucholand? – poradnik praktyczny

Sklepów z ubraniami w naszym kraju jest co nie miara, tak więc możemy ocenić, iż rynek ów jest silnie nasycony i ciężko byłoby nam odnieść sukces ze swym własnym sklepem w podobnych warunkach. Jednakże możemy otworzyć sklep z odzieżą używaną, tzw. second hand. Taka forma zdaje się niezłym pomysłem na własny interes. W naszym kraju podobne sklepy są ogromnie popularne. Pozwalają one na nabycie niedrogiej garderoby w dobrym stanie, która w dodatku pozwoli nam wyróżnić się z tłumu. Jak otworzyć ciucholand?

sklep z ciuchami

Autor: Maya-Anaïs Yataghène
Źródło: http://www.flickr.com
Pomysł otworzenia second handu winien pociągnąć za sobą analizę lokalizacyjną. To, gdzie otwarty zostanie taki biznes będzie następnie decydowało o ilości regularnych klientów. Second hand najlepiej jest uruchomić w punkcie, w którym w okolicy nie ma jeszcze podobnego sklepu. Lokal na sklep z odzieżą używaną winien spełnić określone wymogi sanitarne, przeciwpożarowe jak też budowlane. Są one takie same jak przy inicjowaniu każdego innego obiektu handlowego.

Jak urządzić nasz sklep? Ciucholand powinien mieć pełne wyposażenie sklepu odzieżowego – regały, półki, koszyki na drobne rzeczy a także wieszaki na odzież. Na terenie sklepu powinny znaleźć się także przymierzalnie wyposażone w lustra. W sklepie, w którym sprzedawana będzie odzież na wagę, musi się taka znajdować. Prócz tego dodatkowo lada sklepowa jak też oczywiście kasa fiskalna – doczytaj o uczciwych hurtowniach z odzieżą.

Biznesmen który chce uruchomić second hand będzie potrzebował zawrzeć kontakty handlowe z przedsiębiorstwami trudniącymi się eksportem tychże towarów. Zazwyczaj odzież używana trafia do polskich lumpeksów ze Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Holandii oraz Belgii. Jak znaleźć dobrego dostawcę? Wystarczy wbić w przeglądarkę wyrażenie: hurt odzieży używanej, a otrzymamy całe mnóstwo wyników.

Częstokroć jest to odzież wysokie jakości, najczęściej pierwszorzędna, którą bez trudu możemy sprzedać w naszym kraju.

Jeśli ten wątek Cię fascynuje oraz szukasz więcej danych, to pod tym linkiem (http://www.pieczatki.pl/wzory_odbic/pieczatki_kieszonkowe) znajdziesz ich wiele – będą one podobne tematycznie, ale tak samo ciekawe.

Koszta zakupu używanej konfekcji do ciucholandu kształtują się w rozmaity sposób. Wyszukując hurtownika w sieci można kupić odzież w cenie 1 euro za kilo. Uruchomienie dzisiaj sklepu z używaną odzieżą wydaje się być perspektywicznym, intratnym interesem ze względu na ekologiczne trendy a także sentyment do lat minionych u części młodych ludzi.

You may also like...