Coś dla osób uwielbiających alkohol, czyli w czym serwować poszczególne rodzaje drinków

Elegancko nakryty stół bardzo dużo straci ze swojego doskonałego wyglądu, kiedy ustawimy na nim alkohol w zwykłej butelce. Taka zwykła butelka będzie stanowiła zbyt duży kontrast dla klasycznej zastawy. Warto więc zastanowić się, czy nie lepiej przelać alkohol do karafki.

Wybór karafek jest naprawdę duży. Znajdują się wśród nich zarówno karafki do wina, jak również karafki , które przeznaczone są do serwowania przyrządzanych własnoręcznie nalewek, wódek, brandy czy whisky. Mają one różne kształty, nie tylko owalne, ale również kwadratowe. Obecne są wśród nich zarówno banalnie proste karafki wykonane ze zwykłego szkła, jak również i takie, które zrobione zostały z kryształu.

dobre wino

Autor: Council of Presidents
Źródło: http://www.flickr.com

Karafki do wina przeznaczone są do podawania wina czerwonego. Dokonując ich wyboru, nie zapominajmy, aby zwrócić dużą uwagę na to, jaki kształt ma ich dno – karafki na wino. Do wina zalecane są karafki, które mają szerokie dno. Taki kształt dna zapewnia mocniejsze dotlenienie wina i pozwala wyraźniej uwolnić jego zapach. Oprócz karafek , które przeznaczone są do wina na sklepowych półkach jest wyjątkowo szeroki wybór karafek do wody i likierów. W karafkach przeznaczonych na wodę śmiało możemy zaserwować również wina białe. Wiele alkoholi wytrąca na spodzie butelki osad. Jeżeli więc podajemy go w karafce, to powinniśmy przelewać go niezwykle ostrożnie, tak, aby osad pozostał w butelce.

Na pewno zainteresuje Cię ta oryginalna witryna na opisywany temat, zatem nie czekaj – kliknij tutaj i przeczytaj szczegóły na prezentowany temat.

Zasady savoir-vivre mówią, że, serwując wysokiej jakości alkohol (oferta), oryginalną butelkę umieszczamy na osobnym stoliku. Muszą pamiętać o tym ci, którzy chcą uchodzić za znawców alkoholu.

Karafki do whisky muszą mieć dno w kształcie kwadratowym. Można w nich podawać tylko i wyłącznie whisky. Bardzo często sprzedawane są one razem ze szklankami do serwowania tego jakże popularnego trunku. Szklanki do whisky są niskie, ich cechą typową jest grube dno. Sprawdź ofertę: ciekawe szklanki do whiskey

Szklanki do whisky mogą służyć nie tylko do podawania whisky, ale również do innych rodzajów alkoholu jeśli tylko, że podaje się go z kostkami lodu. Zgodne z tradycją szklanki, w których podaje się whisky posiadają nawet własną nazwę. Zostały ona nazwane Old Fashion Glass. Pojemność szklanek do whisky jest bardzo różna, waha się od 170 do 280 mililitrów. W sprzedaży znajdziemy także szklanki o nieco większej, wynoszącej 300 mililitrów pojemności. Nadają się one do podawania napoi bez dolewania do nich alkoholu. Cieszą się one naprawdę dużą popularnością.

You may also like...