Czas golenia – czyli delikatność i męskość w jednym

Golenie, jako zajęcie mężczyzn, które polega na pozbywaniu się zarostu, towarzyszy silnej płci od zarania dziejów. Postęp cywilizacji pozwala mężczyznom traktować golenie zarostu jako swego rodzaju rytuał.

zestaw do golenia

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
Maszynka maszynce nierównaNajważniejsza w czasie golenia jest maszynka – warto wybrać więc ją w odpowiedni sposób i np. zredukować ilość zacięć. Za większą liczbę ostrz, markę (pokroju Wilkinsona czy Gillette, czy Edwin Jagger Razor), jakość paska nawilżającego dopłacimy nawet kilkanaście złotych. Każdą dołożoną złotówkę odczujemy później, w czasie golenia. Zarówno jeśli chodzi o samo usuwanie zarostu (tp przychodzi bez bólu) jak i sytuację po goleniu – a więc brak niedogolonych miejsc, zacięć itp. To natomiast pozwoli cieszyć się gładkim wyglądem skóry twarzy, którą preferuje większość kobiet.

Nie tylko maszynka, potrzeba troszczyć się o skóręNie byłoby jednak tego komfortu, nawet przy najdelikatniejszych paskach, gdyby nie idealne nawilżenie skóry twarzy. Odpowiadają za ten stan firmowe żele do golenia, dostępne przede wszystkim w kolorze białym (po rozsmarowaniu). Niegdysiejsze delikatnie spienione mydło było z całą pewnością „twardszym” nawilżaczem. Pędzelkiem wcieramy żel z dużą dokładnością w każdy zakamarek który „pójdzie pod maszynkę”.

Ciekawy artykuł? Jeżeli tak myślisz, kliknij bez wahania tu, ponieważ te materiały bez wątpienia również uznasz za warte przeczytania (https://spabaltica.pl/pl/pakiety-spa)!

Dziś żele nie są wydatkiem bardzo ekskluzywnym, na pewno większość panów dostaje takowe w prezencie od żony, matki, sióstr. W sieciówkach zdarzają się też unikatowe promocje, w których dostępne są zarówno żele do golenia jak i kremy męskie jako całość. Te ostatnie wychodzą poza „rytuał” golenia, dzięki nim mężczyźni wcale nie muszą się wstydzić tego, iż używają zmiękczaczy do skóry rąk, czy twarzy. Praktyka wskazuje na to, że przejście na ten etap dbania o siebie jest bardzo płynne i dla wielu – także kobiet – szokujące. Szczęście oraz zrozumienie dzisiejszych czasów wymaga jednak od obu płci o dbania o swój wygląd.

krem do golenia

Autor: scott feldstein
Źródło: http://www.flickr.com
Jak widzimy, nie zapominanie o regularnym goleniu brody, wąsów, a także każdy inny rodzaj zarostu wymaga od mężczyzn zaopatrzenia się w sprzęt golący (maszynki lub golarki), piankę lub żele do golenia. Troszczenie się o męską twarz wcale nie kończy się na czynności golenia – co bardziej dbający panowie nie omieszkają pominąć smarowania skóry kremem , którzy nawilża. Popularność takich kremów i rosnąca ilość producentów spowodowała, że nie jest to kosztowny zakup.

You may also like...