Czasami aż ciężko uwierzyć, iż się czegoś obawiamy. Ale cóż, lęk nie jest za bardzo logiczny

Zdarzają się pewne okoliczności, na które reagujemy bezmyślnie nie analizując, dlaczego tak jest. Są to określone nawyki, o których nie mamy pojęcia, a które sterują naszym zachowaniem. Kiedy dostrzeżemy pająka to pewnie pierwsze co, to się odsuniemy. No chyba, ze lubimy pająki, ale to akurat nie ma wpływu na nasze działanie. Największą role pełni tu podświadomość. Po prostu, pozostało nam to po przodkach. Czy jest to dla nas pomocne czy raczej przeszkadza?

Zależy od określonych okoliczności, bo jak jesteśmy na przykład u dentysty czy protetyka i mamy leczenie kanałowe, to również będziemy się bronić przed tym zabiegiem, a przecież to nic groźnego. Po prostu tak reagujemy na ból, nawet niezbyt silny. Z jednej strony reakcja na ból, z drugiej źle wspomnienia z dzieciństwa. Nasz mózg wpoił sobie złe doznanie mające związek z dentysta dobry dentysta Dublin i teraz oddziałuje to na nasze życie. Zapoznaj się z naszą ofertą: Usługi w dentalcorner

Tak zresztą jest z różnorodnymi lękami.

Protetyka

Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com

Boimy się wysokości, otwartych przestrzeni, zagubienia w wielkich miastach, na przykład we Wrocławiu czy w Poznaniu. To objawy, które mogą w pewien sposób wynikać z naszego charakteru, ale także z naszych wcześniejszych doznań. Może nam to ocalić życie, na przykład nasza przezorność czy dokładność, jednakże częściej przybiera to karykaturalne rozmiary i utrudnia nam normalne funkcjonowanie. W życiu są niebezpieczeństwa, jednak nie ma ich wiele, jak podpowiada to nam nasza imaginacja. No ale niestety często nie ma na nią mocnych i nawet, gdy racjonalnie coś sobie wyjaśnimy, to (dodatki do makijażu – sprawdź) podświadomie i tak będziemy się bać. Zapraszamy na oficjalną stronę:

Niektórym ludziom to naprawdę przeszkadza w życiu, bo nie mogą się z tym uporać, jednakże dla większości są to objawy, które można poskromić. Trzeba sobie po prostu przemówić do rozsądku, przyznać to, że się czegoś boimy, bo gdy będziemy to maskować, to i tak najgorsze co ma przyjść, przyjdzie. Nie można przed tym uchronić się tak łatwo, lepiej za to przyjąć do wiadomości i spróbować nauczyć się z tym żyć. To lepsze niż żmudna walka skazana na porażkę. To skuteczniejsze też niż oszukiwanie siebie i mówienie, że sytuacja jest inna niż realnie.

You may also like...