Czemu powinno się zadbać o sprawną gaśnicę?

Życie bywa nieprzewidywalne. Liczba niebezpieczeństw, które każdego dnia czekają na człowieka jest faktycznie dość duża, tym samym trzeba postarać się przed nimi uchronić. Niestety, dużo osób bagatelizuje czyhające zagrożenia, co jest istotnym błędem. Przykładem mogą być chociażby kierowcy, którzy nie troszczą się o to, żeby w ich samochodach zawsze znajdowała się odpowiednio zaopatrzona apteczka.

Jednym z najistotniejszych elementów w każdym pojeździe jest gaśnica, Warszawa to miejsce, gdzie ją bez problemu kupimy. W czasie kolizji, gdy istnieje prawdopodobieństwo wybuchu czy zapalenia się pojazdu, gaśnica może nie tylko uratować sam samochód, ale również osoby, które się w nim znajdują albo są w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Gaśnice samochodowe najczęściej są dosyć niewielkie, nie zabierają dlatego wiele miejsca, a ich ceny są raczej niskie.

Podobną gaśnicę należy posiadać także we własnym domu, najlepiej w łatwo dostępnym miejscu. Nigdy bowiem nie można przewidzieć, kiedy okaże się ona pomocna. Dodatkowo, można

Ludzie korzystający z gaśnicy

Autor: Fort George G. Meade Public Affairs Office
Źródło: http://www.flickr.com

uprzednio przetrenować sposób jej użytkowania, co będzie gwarancją, że w sytuacji zagrożenia każda osoba będzie potrafiła się nią dobrze posłużyć. Gaśnice domowe są często większe, jednak też bez kłopotu można je dostać. Tego rodzaju asortyment najczęściej mają między innymi sklepy z wyposażeniem BHP. Rzecz jasna, priorytetem jest regularne sprawdzanie czy posiadana gaśnica, zarówno samochodowa jak też domowa, jest sprawna. Czasami bowiem zdarza się, że jeżeli posiada się ją już dosyć długi czas, sprzęt może w ważnym momencie zawieść (sprawdź szczegóły).

Gaśnice nie są dużym wydatkiem, a czasem ratują ludzkie życie oraz zdrowie.

Opisywana tu kwestia jest według Ciebie godna uwagi? Jeżeli tak, to wejdź do serwisu pizza wrocław, który proponuje podobne zagadnienia.

Należy o tym pamiętać. Posiadacze samochodów są zobligowani do ich przewożenia w aucie, niemniej dosyć często podchodzą do tego przepisu niefrasobliwie, co jest skrajną nieodpowiedzialnością. Przed zakupem należy zorientować się, jakie gaśnice są faktycznie najbardziej polecane. Dodatkowo, trzeba też szczegółowo przemyśleć miejsce, w którym gaśnice się będzie przechowywało, zwłaszcza w domu. Każdy członek rodziny musi wiedzieć, gdzie gaśnica się znajduje, żeby móc jej użyć w razie takiej konieczności. Pożary zdarzają się niestety dosyć często, o czym sporo osób zapomina, myśląc, że ich taka tragedia nie dotknie.

Źródło: Gemmar.com.pl

You may also like...