Czy golenie jest nieodzownym obowiązkiem zadbanego mężczyzny, jakiego rodzaju akcesoria najlepiej do niego stosować.

Jednym z atrybutów prawdziwego mężczyzny jest zarost. Wąsy i brody rosną u mężczyzn praktycznie od wielu kilkunastu lat, i w zasadzie do samego końca należy o nie dbać. Obecnie modny pan to taki, który jest dobrze ogolony, ale wypielęgnowana broda i wąsy są również dopuszczalne. Lecz nie można nosić zarostu, jaki jest niechlujny, tylko przystrzyżony i wypielęgnowany. Czasami można jeszcze tolerować męski, kilkudniowy zarost, ale jedynie w nieoficjalnej sytuacji, na oficjalniejsze okazje należy jednak zadbać o to, żeby nie mieć żadnego zarostu.

A do jego pielęgnacji jest kilka różnych technik. Osoby tak zwane nowoczesne, nie lubiące takich pielęgnacyjnych czynności pewnie wybiorą maszynki elektryczne, przy ich pomocy da się rozprawić z zarostem szybko i bez używania czegokolwiek innego. Jednak większości mężczyzn taki sposób golenia nie do końca podchodzi, wolą oni tradycyjne metody. Najstarszą i uznawaną obecnie za dość ekstremalną jest używanie brzytwy. Dawniej, gdy maszynek nie było, to była jedyna możliwość, ale obecnie nie każdy wytrzymałby z ekstremalnie ostrym ostrzem na brodzie.

maszynka do golenia

Autor: The Cookiemonster
Źródło: http://www.flickr.com

Najpopularniejszą obecnie metodą golenia są najróżniejsze maszynki. Występują one w dużej ilości odmian, od najtańszych tanich jednorazówek aż po zaawansowane, kilkuostrzowe modele. Ale golenie to nie tylko brzytwa czy maszynka.

Przeczytaj ten interesujący artykuł i odkryj więcej (https://www.blyss.pl/produkty/przyczepy/przyczepy-wywrotki). Zapewne nie będziesz żałować. Nie czekaj dłużej! Zrób to w tym momencie!

Włosy przed nim powinno się odpowiednio zmiękczyć, a tu przydadzą się bardzo pianki do golenia . Mniej obecnie popularne, lecz ponoć znacznie lepsze jest zastosowanie klasycznego pędzla oraz kremu do golenia, tyle że naszym panom po prostu nie będzie się chciało z nim bawić.

Po goleniu należy także zadbać o podrażnioną skórę. Świetnie będzie się tu sprawdzał jakiś lepszy krem po goleniu, spora grupa mężczyzn chętnie używa także ałun, który działa ściągającą i bakteriobójczo, a jednocześnie doskonale hamuje krwawienie. Wybierając kosmetyki i akcesoria do golenia warto szukać sprawdzonych, pewnych firm, tu na przykład bardzo dobrze prezentują się artykuły firmy dovo razors.

You may also like...