Czy można na długo wyprostować włosy?

Współczesna moda na proste włosy skutkuje tym, iż wiele osób kupuje prostownice do włosów, które pozwalają na samodzielne i codzienne układanie fryzury w domowym zaciszu. Przy wyborze prostownicy należy jednak przeanalizować czy nie zniszczy ona zbytnio włosów.

Powłoka prostownicy ma za zadanie ustrzec nasze włosy przed wysoką temperaturą. Gatunek powłoki prostownic na dostosowywany jest do grubości włosów.

wella maska do włosów

Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Podrzędna jakość prostownicy może nie tylkobyć powodem pogorszenia stanu naszych włosów, ale i uniemożliwić efektywne prostowanie. Gdy włosy (jaką brylantynę dzisiaj kupić) mają podatność do falowania, lakier do włosów po prostowaniu może pomóc zachować proste włosy na dłużej. Lakier do włosów powinien być rozpylany równomiernie oraz w niezbyt dużej ilości, żeby włosy za bardzo się nie zlepiły.Istotna jest także suszarka do włosów wysokiej jakości.

Lakier do włosów może zastąpić pianka, guma bądź odpowiedni żel utwardzający. pianki do włosów nie obciążająwłosów, pozwalając na zachowanie elastyczności włosa. Żel często pozwala na kształtowanie i nabłyszczanie bardzo krótkich bądź krótkich fryzur. Guma modelująca natomiast nie wysycha zbyt szybko, gwarantując układanie wymyślnych fryzur. Na rynku oferowane są również szampony i odżywki, sprzyjające prostowaniu się włosów. Z kolei stosowanie specjalistycznych odżywek i szamponów regenerujących przyczyni się do tego, iż nasze włosy mimo używania prostownicy, będą silne i niezniszczone. Można zastosować również balsamy hegron regenerujące bądź wzmacniające strukturę włosa.

Wykorzystując suszarki do włosów i grzebienia można również wyprostować nieco falujące i świeżoumyte włosy. Taki sposób kształtowania włosów nie musi być jednak koniecznie skuteczny. Z drugiej strony należy wziąć pod uwagę, że im bardziej nasze włosy się kręcą i falują, tym skuteczniejszego utrwalacza trzeba rozprowadzić na włosy. Skuteczne wyprostowanie włosów jest jednak krótkotrwałe, gdyż na drugi dzień zazwyczaj efektu już nie widać.

Codzienne prostowanie oraz jednoczesne używanie farby do włosów color touch może sprawić, iż nasze włosy stracą nie tylko swoją połysk, ale i zdrowie. Jeśli farbujemy włosy, należy wybrać farbę bądź szampon koloryzujący przyjazny włosom. Londa farby i olejek arganowy zapewniają nie tylko błyszczący kolor czy długotrwały rezultat, ale zaliczane są do specjalistycznych kosmetyków fryzjerskich. Czasami należy dać jednak włosom odetchnąć, bowiem codzienne prostowanie włosów nie sprzyja ich dobrej predyspozycji.

You may also like...