Czy role społeczne są ustalone na stałe czy wykazują się zmiennością? Jak widać w dzisiejszych czasach, jednak wykazują tendencję do zmiany

No tak, można by rzec każdy z nas ma określone role społeczne, które powinniśmy wypełniać. Istnieją ludzie, którzy nie mogą sobie z tym poradzić, pozostali wręcz przeciwnie, tylko nie mogą się doczekać, by się wykazać, żeby zaznaczyć swoją tożsamość.

rekomendowana strona www

Autor: Luke Price
Źródło: http://www.flickr.com

Można przyznać, że zazwyczaj przodują w tym panowie, oni, jak nikt inny czasem muszą zaakcentować własną męskość. Jak to wygląda? Najczęściej odbywa się tak poprzez wytrenowaną sylwetkę, ale również przez zachowanie. W ostatnich latach jednak ta reguła została zachwiana, gdyż mamy coraz więcej szans w ramach podkreślenia własnej męskości. I nie są to w ogóle bardzo znane schematy.

Popatrzmy więc, w jaki sposób zmienia się to na podstawie naszego stroju. Są dostrzegalne określone schematy, bardziej tradycyjne, ale na tym nie koniec.

Szukasz interesujących informacji? To dobrze, ta strona internetowa pipety htl z pewnością Cię zainteresuje, gdyż są tam wiele bardzo interesujących danych.

Z drugiej strony nowa męskość, to także ciekawe akcesoria jak zegarki garmin czy też menażka (kliknij). Podkreślają one męskość, coś co nie będzie pasować kobiecie, a świetnie wygląda w sytuacji mężczyzny. w końcu przecież trudno sobie wyobrazić kobietę z menażką czy piersiówką. To tylko udowadnia, jak bardzo

menażka

Autor: Jean Synodinos
Źródło: http://www.flickr.com

nawykli do ról nie pamiętamy o tym, że dużo rzeczy się zmienia, a my nie jesteśmy skazani na jeden model. Dzięki temu, że jest tak wiele będących w zasięgu ręki modeli ubrań możemy wyrazić siebie w interesujący sposób. Jak zauważają jednak niektórzy takie zmiany mają również negatywny wydźwięk, przynajmniej dla części z nas. Gdzie się bowiem podziało to proste rozróżnienie na role społeczne.

Teraz przecież chociaż możemy podkreślać swoją męskość czy kobiecość, to jednakże zazwyczaj na zewnątrz, bo tak naprawdę musimy wykonywać wiele ról, kiedyś zarezerwowanych dla przeciwnej płci. No cóż, takie czasy, jednak jak widać, niektórzy radzą sobie całkiem dobrze, a równocześnie nie cierpi na tym ich pozycja w społeczeństwie. Być może początkowo, kiedy przykładowo mężczyzna traci pracę i zajmuje się dzieckiem, to czuję, że coś jest nie tak. Że to jego żona powinna zajmować się dzieckiem, a on w pracy. Jednak, jest odwrotnie, a skoro kobieta pracuje i możliwość zarobienia pieniędzy, to on w takim czasie zajmuje się dzieckiem. Nie jest już żywicielem rodziny, ale robi coś równie praktycznego, co kiedyś byłoby nie do pomyślenia – zajmuje się dzieckiem, zupełnie jak matka. Czy jego męskość w tym momencie jest zagrożona? Nie sądzę.

You may also like...