Czy stereotypy odnośnie płci pasują do rzeczywistości? Co zdaje się być domeną pań? Czemu odmienność jest ciekawsza?

Każdy wariuje na punkcie innych rzeczy. Nie jest to dziwne, ponieważ sporo zależy od tego jaki mamy charakter, albo też jak lubimy spędzać czas

Zatem nie powinniśmy wstydzić swoich niegroźnych dziwactw, ponieważ to część nas. Na pewno wszyscy posiadamy tendencje do powielania stereotypów, jakie są w nas bardzo mocno zakorzenione. Czy z kolei jest to coś, co ma odzwierciedlenie w rzeczywistości?
„JUST BE YOURSELF” – JESIEŃ/ZIMA 2012/13

Autor: Big Star
Źródło: Big Star

Panie często posądza się o to, iż szaleją za butami. Rzeczywiście, niektóre z kobiet nie mogą opanować się przed zakupem kolejnej pary czółenek, mimo że w szafie mają damskie czółenka (modne damskie czółenka) w liczbie zatrważającej. Natomiast chodzenie na zakupy to nie jest coś, za czym przepada każda kobieta. Z tego względu nie ma sensu pomnażać tego typu stereotypów. Niektóre panie chodzą na zakupy wtedy, kiedy czegoś potrzebują. Jeśli potrzebne im nowe letnie buty, to kupują konkretnie sandały damskie, a nie do tego 10 innych par obuwia(polecane sandały damskie).

Mężczyzn natomiast najczęściej posądza się o śledzenie każdego meczu piłki nożnej, lub granie na komputerze. Faktycznie, może i wśród mężczyzn mamy więcej fanów połki nożnej aniżeli wśród kobiet, jednak możemy nie trafić najlepiej, jeśli kupimy koledze bilety na stadion z okazji urodzin. Stereotypy tak naprawdę może i w jakiś sposób potrafią poukładać postrzeganie świata, natomiast mogą być dosyć krzywdzące i mylące.
Na szczęście wszyscy różnimy się od siebie wzajemnie. Mamy inne zainteresowania oraz posiadamy inny sposób na spędzanie czasu. W innym wypadku byłoby to dość nudne wiedzieć, iż każdy robi to samo.

You may also like...