Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad kupnem Fiata Seicento? Co powinniśmy myśleć o tym samochodzie, czy warto go kupić?

Mówi się, iż Fiat 126p naprawdę zmotoryzował nasz kraj. Nawet jeżeli jest w tym określeniu przesada, to powinniśmy przyznać, że ten model samochodu ma duży wpływ na nasz polski rynek. Dowodem tani i ogólnodostępny Cinquecento, jaki po jakimś czasie doczekał się i swojego bardziej nowoczesnego następcy. Zdecydowanie trzeba przyznać, iż to tak naprawdę Seicento jest następcą roli takiego auta, którym kiedyś był znany wszystkim “maluszek”.

Nowy Fiat Panda

Autor: CJD North Shore
Źródło: http://www.flickr.com
Seicento jest samochodem zaprojektowanym do jazdy po mieście. Jest nieduży, ale dzięki temu prościej jest go zaparkować. Jest również bezproblemowy w prowadzeniu i właśniew parkowaniu dla niedoświadczonych kierowców, a także dla kobiet. Ze względu na niską cenę zakupu, niezbyt duże koszty utrzymania, a także dostępne wszędzie fiat części, jest również kupowany przez dużą ilość starszych małżeństw. Jest najlepszy do niedzielnych wypraw. Więcej na .

Fiat nie posiada bogatej historii. Samochód miał swoją premierę w 1998 roku, na początku z silnikiem o pojemności 0,9 litra, jaki wytwarzał 39 koni mechanicznych. Mocniejsza jednostka była dostępna w wersji Sporting – posiadała pojemność 1.1. Model tego rodzaju miał aluminiowe felgi i zderzak (sprawdź: chromowanie ozdobne) w kolorze nadwozia, posiadał również znaczniej wyraźne progi i kilka pozostałych dodatków, jak nnp. skrzynia biegów o zmienionych właściwościach. Auto, jak wiele innych ma swoje wady.

Dość często użytkownicy narzekają na wycieki z uszczelki, jaka znajduje siępod pokrywą zaworów, szczególnie w wersji z silnikiem 900. Wiadomo, bardzo dużo jest zależne od właściciela i sposobu eksploatacji. Jednakowoż, mało fachowców poleca Seicento o silniku 0,9 litra, a to z tego powodu, że spalanie nie jest adekwatne do osiągów, w mieście zaś auto może spalić nawet osiem litrów benzyny.

Jeśli chodzi o wymianę części to nie ma z tym kłopotu, ponieważ są łatwo dostępne, jak reflektory fiat. Takie fiat części Kraków dostępne są od ręki, niekiedy jednakowoż trzeba coś zamówić. Seicento to cały czas bardzo popularne auto w naszym kraju. No ale ciężko się dziwić. Jest malutkie, zwinne, łatwo się w nim można nauczyć jeździć, także dla osób, jakie boją się wyjeżdżać na miasto. Choć posiada swoje minusy, to jednak warto pomyśleć o jego zakupie.

You may also like...