Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad kupnem Fiata Seicento? Co powinniśmy myśleć o tym samochodzie, czy warto go kupić?

Mówi się, iż Fiat 126p naprawdę zmotoryzował nasz kraj. Nawet jeżeli jest w tym określeniu przesada, to powinniśmy przyznać, że ten model samochodu ma duży wpływ na nasz polski rynek. Dowodem tani i ogólnodostępny Cinquecento, jaki po jakimś czasie doczekał się i swojego bardziej nowoczesnego następcy. Zdecydowanie trzeba przyznać, iż to tak naprawdę Seicento jest następcą roli takiego auta, którym kiedyś był znany wszystkim “maluszek”.

Nowy Fiat Panda

Autor: CJD North Shore
Źródło: http://www.flickr.com
Seicento jest samochodem zaprojektowanym do jazdy po mieście. Jest nieduży, ale dzięki temu prościej jest go zaparkować. Jest również bezproblemowy w prowadzeniu i właśniew parkowaniu dla niedoświadczonych kierowców, a także dla kobiet. Ze względu na niską cenę zakupu, niezbyt duże koszty utrzymania, a także dostępne wszędzie fiat części, jest również kupowany przez dużą ilość starszych małżeństw. Jest najlepszy do niedzielnych wypraw.

Jeżeli interesuje Cię ciąg dalszy tego tematu zachęcamy do następnego artykułu, który przygotowaliśmy dla Ciebie pod poniższym linkiem. Tam rozproszymy wszelkie Twe rozterki.

Więcej na .

Fiat nie posiada bogatej historii. Samochód miał swoją premierę w 1998 roku, na początku z silnikiem o pojemności 0,9 litra, jaki wytwarzał 39 koni mechanicznych. Mocniejsza jednostka była dostępna w wersji Sporting – posiadała pojemność 1.1. Model tego rodzaju miał aluminiowe felgi i zderzak w kolorze nadwozia, posiadał również znaczniej wyraźne progi i kilka pozostałych dodatków, jak nnp. skrzynia biegów o zmienionych właściwościach. Auto, jak wiele innych ma swoje wady.

Dość często użytkownicy narzekają na wycieki z uszczelki, jaka znajduje siępod pokrywą zaworów, szczególnie w wersji z silnikiem 900. Wiadomo, bardzo dużo jest zależne od właściciela i sposobu eksploatacji. Jednakowoż, mało fachowców poleca Seicento o silniku 0,9 litra, a to z tego powodu, że spalanie nie jest adekwatne do osiągów, w mieście zaś auto może spalić nawet osiem litrów benzyny.

Jeśli chodzi o wymianę części to nie ma z tym kłopotu, ponieważ są łatwo dostępne, jak reflektory fiat. Takie fiat części Kraków dostępne są od ręki, niekiedy jednakowoż trzeba coś zamówić. Seicento to cały czas bardzo popularne auto w naszym kraju. No ale ciężko się dziwić. Jest malutkie, zwinne, łatwo się w nim można nauczyć jeździć, także dla osób, jakie boją się wyjeżdżać na miasto. Choć posiada swoje minusy, to jednak warto pomyśleć o jego zakupie.

You may also like...