Czym jest Mystery Shopping? Klarujemy niepewności o fachu „tajemniczego klienta”.

Mystery Shopping to odmiana oceny stanu obsługi klienta w sposób czujny i profesjonalny. Ilekroć dociera do interakcji między klientem i sprzedawcą, pojawia się okazja dla Tajemniczego Klienta. Uzasadnieniem nazwania takich działań terminem Mystery Shopping jest zjawisko, że Klienci Testowi mają obowiązek sprawiedliwego przeprowadzania testów bez przyciągania uwagi lub wymuszania na obsłudze odmiennego lub specjalnego – w zestawieniu z innymi klientami – traktowania.

sklep

Autor: Jerry „Woody”
Źródło: http://www.flickr.com

Tajemniczy klient (Mystery Shopper) jest wysyłany do punktu w celu zakupu określonych wyrobów lub (rzuć okiem) zbadania osobliwych aspektów na temat wyrobu lub oferowanych usług. Więcej na . Na przykład jednego dnia możesz wybrać się do bufetu prędkiej obsługi ewentualnie eleganckiej restauracji w celu zjedzenia posiłku, a kolejnego dnia w ramach kolejnego zlecenia sprawdzić poziom obsługi w kinie bądź banku. W czasie realizacji zlecenia Mystery Shopping masz na celu zapamiętać specyficzne elementy całego Twojego przeżycia dotyczącego rzeczy lub usług . Po zrealizowaniu zlecenia musisz wypełnić określony formularz jak również udzielić odpowiedzi na pytania które dotyczą wszystkich spraw, jakie zwróciły Twoją obserwację podczas pełnienia zlecenia. Czy kelner obsłużył Cię w przeciągu 5 minut po trafieniu do lokalu? Czy ekspedient poinformował Cię o ofercie wyjątkowej miesiąca? Za udzielenie odpowiedzi na te pytania i za ostrożną adaptację zlecenia otrzymasz poszczególną ocenę i honorarium. Ma to na celu zwiększyć jakość obsługi klienta . Badania Mystery Shopping kierowane są przez spółki i usługodawców w celu zlustrowania poziomu obsługi, jakości wytworów, motywacji i postępowania personelu oraz Twojej całościowej opinii.

Jeśli opisywana tematyka Cię wciąga, to masz możliwość zdobyć zbliżone informacje na podnoszone zagadnienie. Po to odwiedź serwis www opony camso.

Dzięki temu marki wiedzą, jakim sposobem poprawić swoje działania, by spełnić wyglądania klientów. Polegają na zdaniu potajemnego klienta (Mystery Shopper) oraz na jednostce, która go zatrudnia, dostarczającej zawodowych i dyskretnych komunikatów z Mystery Shopping, jakie pomagają udoskonalić jakość obsługi klienta i powiększyć wydajność. Czytaj też .

Mystery Shopping to rzetelne zajęcie opierające się na obustronnym zaufaniu. Od użytkowników oczekuje się , prócz rozwiniętego zmysłu uwagi i wrażliwości na czynniki, także uczciwości i solidności w działaniu.

You may also like...