Czym się odróżniają sklepy osiedlowe od dużych marketów. Jakie mają plusy i minusy? W jakim miejscu warto kupować?

Nabywcy w zależności od osobistych preferencji mają swoje ulubione formy dokonywania zakupów. Mało jest osób, które wszystkie zakupy dokonują w jednym miejscu, przykładowo w markecie. Większość z nas wymienia miejsce robienia zakupów zależnie od tego co zamierza zakupić. Niemniej jednocześnie badania pokazują, iż najczęściej zakupy dokonujemy w supermarketach, hipermarketach i dyskontach. Zdecydowanie rzadziej odwiedzamy sklepy na osiedlu czy targi.

Korzystnie tutaj więc nieco dłuższą chwilę zatrzymać się przy sklepach osiedlowych, które mają opinię bardzo drogich i niezbyt przyjaznych. Recenzja ta przylgnęła do takich sklepów w czasach komuny i wiele osób bez przerwy uważa, że jest tam niezmiennie. Tymczasem dzisiejsze sklepy osiedlowe to bardzo nowoczesne i życzliwe miejsca z miłą obsługą. Podobnie jak w większych sklepach można płacić tam kartą, każdy z takich sklepów posiada także kasy fiskalne ([www]). Generalnie poziom cen jest nieco wyższy niż w większych sklepach jednakowoż nie są to zastraszające różnice.

w supermarkecie

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com

Może brać się to z faktu, że małe punkty handlowe nie mają tak mocnej siły przetargowej jak sklepy sieciowe i kupują towary drożej. Jednocześnie prywatne sklepy osiedlowe posiadają dużą ilość pozytywów. Przede wszystkim zakupy tam zabierają niezbyt dużo czasu, nie jesteśmy zmuszeni oczekiwać w kolejkach.https://zdrowie-dom.pl/ozonatory/67-ozonator-programowalny-n202c-powietrze-woda-zywnosc-6939979100067.html eltom ozonatorTakie sklepy mamy blisko domu, raczej nie jesteśmy zmuszeni nawet wsiadać do samochodu. Chociaż ceny nie są najniższe sumarycznie płacimy mniej, bo do sklepu osiedlowego udajemy się, aby nabyć konkretne rzeczy i nie dorzucamy niczego dodatkowo ani nie kuszą nas żadne promocje.

W tych sklepach do wyboru mamy właściwie znane i sprawdzone marki produktów o odpowiedniej jakości. Nie ma tu tanich i niskich jakościowo produktów własnych jak w dyskontach. W sklepie osiedlowym czujemy się bardziej jak u siebie, gdyż poznaliśmy sprzedawców, możemy zamienić kilka zdań czy spytać, kiedy czegoś nie wiemy. W dużym sklepie zaś nie mamy szansy poradzić się kogokolwiek, na dodatek często jesteśmy zmuszeni sami rozrywać foliowe opakowania zbiorcze.

W małym sklepie osiedlowym właściciel zadba o komfort klientów i nie sprzedaje przeterminowanych towarów, gdyż dobrze poznał swoich klientów i nie mógłby sobie na to pozwolić. W małym sklepie możemy też zasugerować wprowadzenie pożądanych towarów a niekiedy można nawet zrobić zakupy na kredyt.

You may also like...