Czyste powietrze jest potrzebne w każdym pokoju, więc starajmy się dbać, aby tak było

Odpowiednie powietrze jest bardzo ważne dla naszego zdrowia i odpowiedniego samopoczucia. Jak radzą sobie z tym sfery wentylacyjne i klimatyzacyjne? Jak dają radę usunąć wszelkie zanieczyszczenia z powietrza, którym oddychamy w naszych domach i biurach? Jakiego typu filtry są używane i jakie dobrze wybrać?

klimatyzacja

Autor: Dick Thomas Johnson
Źródło: http://www.flickr.com
Podstawowe są standardowe filtry do filtrowania kurzu i pyłu. Są stworzone ze specjalnej tkaniny lub tworzywa w formie siatki, która ma szansę zatrzymać niewielki cząsteczki kurzu i pyłu. Działa więc standardowo mechanicznie, bo z zastopowanymi zanieczyszczaniami nic się nie dzieje,bez wątpienia są one usunięte ręcznie . Niektóre takie filtry są co więcej pokrywane powierzchnią srebra, zapobiega to rozmnażaniu się bakterii. Takim filtrem mogą być także przykładowo filtry kabinowe. Pozostałe filtry są już nieco bardziej zaawansowane, jak te co maja okazję usuwać zapachy. Czyszczą więc powietrze, a nie zatrzymują zabrudzenia, jak przykład powyżej. Ich decydujące zadanie to niwelowanie niepożądanych zapachów. usuwają też malutkie zanieczyszczenia, typu pyłki rośli.

Tego typu działanie jest do zrobienia, bo zastosowano w nich węgiel aktywny. Posiada on duże właściwości które pochłaniają, co powoduje, że pochłania w sobie starające przez niego przejść zapachy. Jest jeszcze odmienny sposób na zlikwidowanie nieprzyjemnych zapachów. To filtry elektrostatyczne. Zamontowany kondensator naładowuje zanieczyszczone cząsteczki ujemne, zaś one potem zbierają się na filtrze, by przeniknąć do wnętrza. Cząsteczki ujemne to zwyczajnie czyste świeże powietrze.

Jeśli masz chęć zdobyć dodatkowe materiały na omawiany wątek, to sprawdź proponowane www, które mają także dane na podnoszone zagadnienie – kliknij więc tu.

Najbardziej zaawansowane filtry do wentylacji, to filtry antybakteryjne To bardzo dokładne filtry. Ich rolą jest tak naprawdę walka z bakteriami i wirusami. Mają zastosowanie w pokojach sterylnych, czyli na przykład sale szpitalne. Jeden z rodzajów tych filtrów zatrzymuje bakterie i wirusy za pomocą substancji określanych biokatalizatorami. To wyciągi pochodzące z roślin, które odznaczają się wysoką efektywnością tępienia bakterii. Kolejny rodzaj to filtry fotokatalityczne, które mają szansę zwalczać drobnoustroje przy pomocy światła. Funkcjonuje ono na tlenek tytanu i wytwarza bardzo mocne utleniacze, który skutecznie zabija bakterie.

You may also like...