Dbamy o swoje zdrowie i ciało czyli w jaki sposób żyć na co dzień, aby utrzymać zdrowie i dobrze wyglądać.

Każdy marzy o tym, żeby przez długie lata cieszyć się odpowiednią formą i zdrowiem. Lecz żeby tak było, trzeba bez przerwy dbać o siebie. Nawet kilka lat zaniedbań w takich sprawach może spowodować różnego rodzaju choroby, z jakimi będzie się trzeba do samego końca borykać.

A wiele osób tylko marzy sobie cicho o tym, aby być sprawnym i zdrowym, a w praktyce robią wszystko, żeby przez przypadek nie mogło się to udać. Bardzo ważne są dwa podstawowe obszary dbania o siebie, czyli odpowiednia dieta i fizyczna aktywność. Rzecz jasna nie jest tak, że jeżeli ktoś będzie zdrowo się odżywiał i ćwiczył systematycznie, to ominą go wszelkie dolegliwości i schorzenia – Lecz przy odpowiednim stylu życia szanse na zachorowanie są mniejsze, a niejednego groźnego schorzenia da się wręcz całkowicie unikać. Dlatego też należy o swoje zdrowie zadbać, szczególnie że w wielu przypadkach wymagać to będzie tylko niewielkich zmian przyzwyczajeń i zmuszenia się do pewnych rzeczy. A korzyści z tego z reguły rzeczywiście wiele dadzą.
widok - ubrania

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z najważniejszych problemów podczas żywienia jest zbyt duża ilość słodyczy i tłuszczów kosztem warzyw i owoców. Efektem tego będzie coraz większa nadwaga, a za nią będą szły najróżniejsze kłopoty z sercem czy narządem ruchu (link do oferty).

Ciekawią Cię nowinki? Więc bądź na czasie! Dlatego powinieneś przejrzeć następny artykuł na frapujący temat, aby dojść do bardziej szczegółowych wiadomości.

Co niebezpieczne, takie kłopoty dotykają coraz częściej dzieci i młodzież. Bardzo duża ilość słodkich napojów i przekąsek powoduje, że kilogramy szybko rosną, a są one niestety ciężkie do wyeliminowania. Jednak nieprzypadkowo mawia się, że dla chcącego nie ma nic trudnego – jeżeli podejmiemy sensowne postanowienie o zniwelowaniu ilości słodkich przekąsek w ciągu doby, to już krótkim czasie nasze ciało proces odzwyczajania się od cukru. Ostatecznie, tak cukier, jak sól są substancjami bardzo mocno uzależniającymi. Tak już jesteśmy zbudowani, że wszelkiej maści słone i słodkie łakocie działają na nasz organizm jak narkotyk, od jakiego trzeba się odzwyczajać.

Z tego też powodu powinno się w diecie ograniczyć możliwie wszystkie puste kalorie, a zastąpić je wartościową żywnością, opartą na naturalnych produktach, owocach oraz warzywach. Równie ważna dla zdrowego ciała będzie fizyczna aktywność. Ruch przede wszystkim wzmacnia kości, ścięgna i mięśnie, jest również bardzo przydatny dla płuc oraz sercac. Dzięki temu organizm staje się nie tylko mocniejszy, ale także bardziej odporny na różnego rodzaju choroby. Poza tym aktywność sportowa jest bardzo skuteczna przy różnych kłopotach z nadwagą, szczególnie w połączeniu z odpowiednią dietą.

You may also like...