Dekoracyjne światło ogródka

Jestem facetem który niezbyt kocha letnią porę. Tak, jest ciepło, wręcz zwykle za ciepło. Dni są dłuższe, co sprzyja wypadom do lasu czy też imprezom przyjacielskim na plaży.Bezsprzecznie jest to bardzo przyjemne, a nawet potrzebne zajęcie urlopowe, tyle że ja, nie wiedzieć z jakiej przyczyny, (być może pod wpływem norweskiej literatury, albo powieści o Sherlocku Holmesie, sławnym detektywie brytyjskim), preferuję zdecydowanie pogodę mało upalną.

Zielony ogród

Autor: Herry Lawford
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy wrzesień jest blisko, wzbiera w mym sercu ochota na wysiadywanie na działce.

Przedstawiana sugestia okazała się dla Ciebie użyteczna? W takim razie sprawdź dodatkowo inne tego typu posty i zobacz więcej wskazówek tutaj (www.e-militaria.pl/saszetki-i-nerki-511-551).

Niby dalej jest ciepło, a już podskórnie przeczuwa się chwilami jesienny chłodzik. Uwielbiam w takiej chwili siąść sobie z gorącą herbatą i zapaść się w ciszę. Wdychać aromat drzew. Żeby jednak można było się radować takimi uciechami, niezbędne mi jest źródło światła w ogródku.

Wyskoczyłem więc na zakupy do dość dużego supermarketu znajdującego się w pobliski miasteczku.

Kwiaty ogrodowe

Autor: Chris Bowman
Źródło: http://www.flickr.com

Zadecydowałem postawić na ekologię i jednocześnie ekonomię jak na Krakowianina przystało. Wyposażyłem się zatem w oświetlenie solarne. Mają te lampy ten walor, że nie muszę ambarasować się o należności za prąd, a równocześnie spokojnie jest możliwe dojść do furtki i drzwi .

Ambaras zaistniał przy doborze żarówek. Po przemyśleniu sprawy, zdecydowałem się podmienić i tak już energooszczędne halogeny na jeszcze bardziej energooszczędne LED-y. Powstała wówczas nieodzowność dopasowania dostosowanego mocowania.

Wybrałem żarówki LED G9, bowiem mają one gwinty takie jak te montowane w halogenach.

Jeśli chcesz przeczytać coś faktycznie bardzo ciekawego, sprawdź treść (http://www.spoiwex.pl/produkty-hydrauliczne-spoiwo-drogowe-drohart-szybkowiazace) tej strony a na pewno nie będziesz żałować.

Żarówki LED G9 idealnie dostosowane są do zastosowań w ogrodzie. Wyeliminowana jest wówczas jej podstawowa niedogodność, to jest: nienaturalne światło jakim świeci, przy czym największym jej walorem jest na pewno mały pobór prądu. W obejściu zazwyczaj lampa spełnia także rolę estetyczną, musi być estetyczne a niekoniecznie praktycznie.

Żarówki LED G9 sprostają również i powyższym funkcjom, ponieważ potrafią oświecić ogród różnymi kolorami. Niestety, na chwilę obecną są one dość drogie, cena wzmiankowanej żarówki LED G9 jest wysoka. Jeśli natomiast potrzebne jest nam naokoło domu ciągłe światło, jeśli nierzadko spędzamy wieczory w ogrodzie po zmierzchu, czy to bawiąc się do późnej pory ze znajomymi czy też w odosobnieniu spozierając w rozgwieżdżone niebo, wtenczas oszczędność powinna być znaczna.

You may also like...