Dla wielu mężczyzn zakola to bardzo duży problem, który przywodzi ich do poczucia niższości, wobec tego należy łysienie zwalczać

Łysienie dotyczy z reguły mężczyzn. Choć i kobiety czasami mają możliwość zauważyć to na własnej głowie. Problem utraty włosów bywa wstydliwy i w większości przypadków panowie chcą z tym walczyć.

Podejmują zatem różne próby zmiany sytuacji.
Łysienie zwykle jest uciążliwym syndromem. Dlatego jeśli dopadło Cię łysienie androgenowe leczenie warto zacząć jak najszybciej. Łysienie to bywa tak określane, gdyż wiąże się ze zbyt dużym poziomem tego hormonu w organizmie. Ten rodzaj łysienia zawsze posiada podłoże w genach i cierpią na to nawet kobiety, zwłaszcza w okresie menopauzy. Zwykle kuruje się je przy pomocy leków, co wywołuje zastopowanie tworzenia się zakoli. Jednakże leczenie bywa długie oraz wymaga cierpliwości.
Ciąża

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Branie tabletek hamuje łysienie, ale nie sprawia, że będą one pojawiać się z powrotem na już widocznych zakolach. Zatem jeżeli pragniemy nie tylko zastopować łysienie, ale także je cofnąć, to zostaje nam już tylko transplantacja włosów. Nie jest to bolesny zabieg, ale robi się go pod znieczuleniem. W obecnych czasach przyrządy medyczne są tak dokładne, że przy pobieraniu włosów, nie narusza się im mieszków. To daje gwarancję, że przyjmą się na zakolach i zabieg chirurgiczny – (stenoza kręgosłupa) zakończy się pomyślnie.
Należy walczyć z zakolami, ponieważ nie jest to walka beznadziejna.

Dzisiaj medycyna bardzo poszła do przodu i zna kilka metod walki z ową nieprzyjemną dolegliwością. Dlatego nie wolno wpaść w przygnębienie i jak najszybciej zapisać się na wizytę do lekarza.

You may also like...