Dlaczego warto używać pieluchy tetrowe?

Świadomi rodzice idealnie przygotowują się na przyjście maluszka. Wiele przeczytanych artykułów, liczne książki, a wszystko to służy jednemu: aby dziecku niczego nie zabrakło. Mało kto jednak analizuje temat pieluszek. Tutaj postanawiamy szybko – jednorazówki, przecież dziś już nikt nie używa tetry.

Następna wizyta w sklepie, wybór należytego rozmiaru oraz przedziału cenowego, choć na ogół szukamy wersji najlepszej, czyli najdroższej.

Z pewnością zainteresują Cię omawiane informacje, więc przestudiuj drobiazgowo polecany tekst (http://www.tlumacz-przysiegly24.pl/), który zawiera mnóstwo wartych zapamiętania faktów, to podobna tematyka jak w tym artykule.

Wówczas, zdumieni kosztem paczki pieluch, rozpoczynamy poszukiwania tańszej- acz równie skutecznej alternatywy, np. pieluszki ekologiczne jednorazowe. Poza tym za dobre pampersy uchodzą takie, które dobrze chłoną wilgoć i długo utrzymują suchość w środku. Nie spodziewajmy się lecz, że to wszystko pozostaje bez wpływu na skórę dziecka. Nie przepuszczające powietrza pieluszki, mogą wywoływać odparzenia i alergie u dzieci.

pieluszka dla dziecka

Autor: CatEyedKP
Źródło: http://www.flickr.com

Od pewnego czasu na rynku dostaniemy parę wartych zwrócenia uwagi produktów-zamienników popularnej pieluchy jednorazowej. Między nimi można znaleźć zarówno te, które używały nasze mamy, czyli flanelowe, tetrowe i frotowe, jak i cieszące się uznaniem mam pieluchy ekologiczne – kieszonkowe (z wyjmowanym wkładem) oraz takie, które możemy całe włożyć do prania (all-in-one). Pieluchy tak zwane składane, np. pieluszki tetrowe- są wykonane z bawełny, czasem też bambusa, czyli z naturalnych tkanin. Nie podrażniają skóry dziecka i jeżeli często się je zmienia, są bezpieczne i nie powodują alergii. Stosunkowo szybko schną. Do takich pieluch warto dokupić specjalny otulacz, który chroni przed przeciekaniem. Do bezdyskusyjnych zalet takich pieluch można uznać fakt, iż są wykonane w części lub w całości z naturalnych, bezpiecznych dla skóry noworodka materiałów. Do wad – konieczność prania oraz czasami – prasowania, czyli mniejsza oszczędność czasu.

Podsumowując: w podróży pieluchy jednorazowe będą idealnym rozwiązaniem – brudną pieluchę zwyczajnie się wyrzuca. Jednak, jeżeli zorientujemy się, że pampersy powodują podrażnienia u malucha oraz kiedy jesteśmy zapalonymi ekologami, zdecydujmy się na pieluchy, które używane są od zawsze.

You may also like...