Do czego służą chłodnie?

Branża spożywcza to jedna z najogromniejszych branż światowej gospodarki. Zanim żywność trafi na półki sklepowe jej droga bywa czasem zaskakująca. Do teraz mam w pamięci wrażenie jakie zrobił na mnie program nadawany w jednej z ze znanych stacji TV zajmujących się upowszechnianiem szeroko rozumianej wiedzy . Program ten opowiadał o produkcji żywności i drodze jaką ona pokonuje od fabrykanta do konsumenta. Zaskoczył mnie fakt, iż jarzyny kojarzone z Europą nie muszą wcale być wytwarzane tam, gdzie byśmy się tego spodziewali – na przykład bywa iż zwyczajny groch przypływa do Polski z Azji czy z Afryki. Taki artykuł potrafi podróżować w postaci zamrożonej nawet kilka tygodni.

Chłodnia, mrożonki

Autor: Ben Schumin
Źródło: http://www.flickr.com

Rzecz jasna nie zdumiewa fakt że w podobny sposób przypływają do nas egzotyczne owoce.

Czy ta problematyka Cię wciąga? Jeśli tak, to przejrzyj link (https://www.aplusdesign.pl/), pod którym odnajdziesz potrzebne Ci dane – sprawdź, że Cię zainteresują na długi czas.

I to wszystko po to, abym mógł sobie przygotować śniadanie egzotyczne. Oczywiście właściwe składowanie żywności w czasie spedycji to nie wszystko, w markecie także konieczne jest miejsce do magazynowania znacznej ilości rezerw. Funkcję tą idealnie pełnią chłodnie czyli wnętrza w których panuje niezmienna, właściwa do przechowania żywności temperatura. Myśląc o otwarciu sklepu z artykułami spożywczymi należy wziąć pod uwagę konieczność wyszukania wykonawcy wspomnianego sprzętu. Nie będzie to wcale trudne. Starczy bowiem wpisać w Google hasło: komory chłodnicze Warszawa, a odnajdziemy wykonawcę nawet bardzo profesjonalnych chłodni.

Pewne zdumienie może wywoływać to, że nie wyłącznie przemysł spożywczy (Kocioł parowy) wymaga chłodni. Również w przemyśle kosmetycznym konieczne są punkty do przechowywania półproduktów w warunkach chłodniczych. Tak więc klientelą przedsiębiorstw ze spisu powstałego po wygooglowaniu słów: komory chłodnicze Warszawa są również przedsiębiorstwa kosmetyczne, wszelkiego typu laboratoria, a nawet przemysł aeronautyczny badający odporność stali na niską temperaturę. Następną dziedziną gdzie wykorzystywane bywają przyrządy tego rodzaju jest medycyna, w której stosuje się je w krioterapii (zazwyczaj w leczeniu schorzeń reumatycznych i dermatologicznych). Również przemysł aptekarski nie może obyć się bez chłodni, ponieważ pewne farmaceutyki wymagają przechowywania ich w chłodziarkach.

You may also like...