Doskwierający problem – odcisk na nodze. Jak sobie z nim radzić? Jakie mamy sposoby? Czy mamy szansę sobie z tym poradzić samemu?

Najważniejszą przyczyną powstawania odcisków jest niewłaściwie dopasowane obuwie. Kobiety z reguły nabywają buty, które przykładowo są o numer za małe. Dzieje się tak,bo wybrana para obuwia niezwykle nam się podoba i nie widzimy kolejnej możliwości niż ich zdobycie – nie zwracając uwagi na rozmiar.

na kozetce u podologa

Autor: Natasia Causse
Źródło: http://www.flickr.com
Ponadto często dobieramy buty, które wymusza niestandardowy układ naszej stopy, tj. obcasy. Wskutek noszenia tego typu obuwia zmieniony zostaje nacisk na stopę generowany podczas naszej podróży.

Ta polecana strona www (http://www.sentiell.pl/pol_m_BIZUTERIA_Bizuteria-srebrna-pr-925_Pierscionki-135.html) również posiada wciągające wiadomości na opisywany tu temat. Jeśli więc Cię on ciekawi – nie zwlekaj i zobacz to.

W tym przypadku obciążona będzie jej przednia część, w sferze której może dotrzeć do powstania odcisku. Wiele z nas nie godzi się na wymianę butów na te o płaskiej podeszwie i w związku z tym bolesne odciski ulokowane na spodzie stopy nie znikają.

W tym przypadku można udać się do podologa – eksperta od stóp, który zna się na ich pielęgnacji oraz umie rozróżnić rozmaite dolegliwości, które mogą dotknąć tę partię naszego ciała. W trakcie tego typu wizyty podolog gliwice podolog wykonuje tzw. pedicure leczniczy dzięki któremu odcisk może zostać całkowicie usunięty bez szkody dla naszego zdrowia – opis szczegółów. Inną metodą jest usuwanie odcisków w domu, na własną rękę. W tym celu niezbędne jest zmiękczenie stwardniałej skóry stóp tak, aby odcisk stał się mniej twardy i łatwy do usunięcia. Do określonej miski wsyp szczyptę soli do stóp, a następnie wlej do niej trochę ciepłej wody – tak żebyś mogła w niej zupełnie zanurzyć stopy. Po upływie dwudziestu minut starannie osuszaj stopy przy pomocy ręcznika.

W momencie gdy odcisk jest niewielki i płytko umiejscowiony – wystarczy, że zastosujesz ostrą tarkę do stóp. Modzel w mgnieniu okabędzie znikał z powierzchni twojej stopy. Jeśli jednak jest on całkiem duży i dosyć głęboko zlokalizowany – potrzebne będą odpowiednie cążki do pozbywania się odcisków. Znajdziesz je w prawie wszystkich drogeriach.

Odcisk trzeba usuwać bardzo uważnie, tak aby nie uszkodzić zdrowej tkanki. Po zabiegu na pewno unikaj noszenia niewygodnego obuwia. Taki banalny zabieg naprawdę może zapewnić rezultaty, ale czy tak się stanie jest zależne od stopnia zaawansowania konkretnej zmiany na stopach.

You may also like...