Drogi pozyskania sprzętu budowlanego

Konstrukcję domu najczęściej powierzamy fachurom, ekipie budowlanej, która to szybko i bezproblemowo pobuduje nam hacjendę ze snów, zgodnie z wcześniejszym projektem. Mnogość takich firm by obniżyć koszty wynajmuje maszyny budowlane, głównie te, które dana ekipa wykorzystuje nieczęsto, gdyż utrzymywanie dajmy na to koparki może okazać się nie intratne.

Mamy jednakże w takiej sytuacji kilka wyjść. Na przykład możemy nająć podwykonawcę posiadającego odpowiednią maszyną budowlaną i z odpowiednio przeszkoloną załogą. Jak by nie było maszyny budowlane to skomplikowane sprzęty i do ich obsługi potrzeba odpowiednio przeszkolonych ludzi. Nie każdy pracownik budowlany może obsługiwać spychacz. Przykładem takiego rozwiązania sprawy może być interwencyjne wzmacnianie rowów, dla której to pracy starczy od czasu do czasu dzierżawić koparki. Wyjściem pośrednim pomiędzy kupnem a wynajmem jest leasing, innymi słowy wariant dzierżawy dowolnego sprzętu z możliwością jej nabycia po upływie umowy leasingowej. Poza tym ta forma dofinansowania przedsięwzięcia daje również korzyści fiskalne w postaci przykładowo możliwości obniżenia podatku

Żurawie na budowie

Autor: Canuckistan
Źródło: http://www.flickr.com

VAT. Kolejną korzyścią dla firmy budowlanej jest fakt, iż przedmiot leasingu (na przykład koparki) jest w ramach umowy leasingowej ubezpieczony. Jeżeli podczas zwykłej pracy spychacz w leasingu ulegnie wypadkowi, koszta reperacji pokrywa ubezpieczyciel. Jak wiadomo na placu budowy mogą przydarzyć się rożne zdarzenia. Kolejną formą zdobycia maszyn budowlanych jest zwyczajny zakup. Zdecydowanie najdroższa opcja, ale spychacz jest nasz, w związku z tym możemy nim swobodnie dysponować.

Wybór oczywiście należy do nas i zależny jest od biznesplanu który spełniamy. Także osoby prywatne bywają zainteresowane co najmniej poniektórymi maszyny budowlane. Najprostsze maszyny budowlane takie jak wiertarki bądź betoniarki ma możliwość dzierżawić każdy i wykonać proste roboty budowlane, na przykład zreperować murowany płot, lub wykonać wylewkę pod nowy taras. Albo na swej działce pobudować murowaną altankę, by było gdzie trzymać narzędzia (zobacz festool narzędzia) ogrodnicze w okresie nieobecności właściciela kochającego porządek w siedlisku i zagrodzie.

You may also like...