Dyscyplina dla odważnych i ludiz którzy lubią pokonywać granice. Sprawdź, czy ta dyscyplina jest dla ciebie

W niektórych dyscyplinach sportu, szczególnie tego ze znamion ekstremalnych potrzebne jest niewiele. Poza odwagą i wyobraźnią ważny jest dostępny za małe pieniądze sprzęt. Tak jest na pewno ze slacklinem. To dyscyplina, która pomaga wzmacniać mięśnie nóg, kręgosłupa i obręczy barkowej oraz uczy równowagi.

Taśma
By ja wykonywać niezbędna jest taśma poliestrowa za dwieście złotych, dwa drzewa w parku i trampki. Konieczne są również: zmysł równowagi i mocna psychika. W niektórych rodzajach slackline’u taśma powieszona jest między przełęczami górskimi lub drapaczami chmur. Najdoskonalsi śmiałkowie chcą po niej chodzić bez asekuracji.

Pewnego dnia, dwóch amatorów wspinaczki górskiej: Adam Grosowsky i Jeff Ellington, czekając na transport z parku narodowego Yosemite w Kalifornii, chciało spróbować chodzić po łańcuchach znajdujących się dookoła parkingu. Rozrywka tak się im spodobała, że zapragnęli naprędce porozwieszać między drzewami liny do wspinaczki, które mieli ze sobą. Po licznych próbach, zaczęli eksperymenty z różnorodnymi typami lin, w końcu dochodząc do wniosku stwierdzając, że lepiej by się nadawała taśma.do zweryfikowania (źródło artykułu)Inspirowani akrobacją cyrkową, rozpoczęli tworzyć zupełnie nowa dyscyplinę sportową.

Mamy wiele rodzajów wspomnianej dyscypliny. Najpopularniejsze to: longline, highline oraz trickline. W pierwszej, taśma poliestrowa nie musi być zawieszona na znacznych wysokościach – wystarczy około metra nad ziemią. Chodzi o to, by przebyć jak najbardziej długi dystans. Stąd najważniejsza jest długość: od kilkudziesięciu do ponad stu metrów. Rekord świata należy obecnie do Amerykanina Jerrego Miszewskiego, który przebył po taśmie aż 384 metry.

Efektowną formą chodzenia po taśmie jest trickline, które wiąże się bardziej z akrobatyką niż zwykłym spacerem po linie. Do tej dyscypliny potrzebna jest taśma poliestrowa długości około kilkunastu metrów, zawieszona na wysokości jedynie kilkudziesięciu centymetrów. Slackerzy wykonują na nich najróżniejsze tricki. Począwszy od robienia figur znanych z ćwiczeń jogi, przez obroty, a na saltach kończąc. Obecnie trickline jest najpopularniejsza odmianą przechadzania po taśmie.

You may also like...