Efektywny marketing – rodzaje i wykorzystanie reklamy

Reklama w obecnym świecie jest nieodłącznym składnikiem rzeczywistości. Towarzyszy ludziom na co dzień, a oni nie zawsze sobie to uświadamiają. Ludzie żyjący w tych czasach tak bowiem przyzwyczaili się do nachalnej reklamy, że niekiedy już tego nie zauważają. Celem reklamy jest wywołanie wzrostu popularności określonego produktu lub marki, a co z tym związane przyciągnięcie użytkowników i zysk.

billboard reklamowy w języku angielskim

Autor: Robb1e
Źródło: http://www.flickr.com

reklama (polecamy: poliwęglan kanalikowy) miewa najróżniejsze formy. Jej zadaniem jest bowiem oddziaływać na możliwie najwięcej zmysłów człowieka i w obecnej rzeczywistości tak właśnie jest. Współczesne sposoby reklamy docierają już do takich zmysłów ludzkie jak węch, przykładowo poprzez rozpylanie w sklepach zapachów powodujących u ludzi pozytywne odczucia. Działania takie w każdym przypadku poprzedzone są dokładnymi badaniami. Tak samo rzecz wygląda ze słuchem – w dużej liczbie sklepów puszczany jest specyficzny typ muzyki, który zdaniem naukowców ma wpłynąć na klientów by dokonywali większych zakupów. Wszelkie te innowacje są typem reklamy.

Jak sama jej nazwa podpowiada, jest to forma oddziałująca na zmysł wzroku. Pojawia się w bardzo wielu miejscach, między innymi w środkach masowego przekazu takich jak telewizja, w której związana jest z sygnałami w postaci dźwięków, czy sieć WWW. Reklama wizualna (następna strona) zajmuje także znaczną część ulic miast. Im większe miasto, tym bardziej widoczny jest ogrom reklam w miejscach publicznych. Wykorzystywane są rozmaite rozwiązania jak na przykład kalkomania . Ogromnie chętnie wykorzystywane są bannery reklamowe, gdzie stawia się głównie na wymiary oraz dobrą lokalizację. W centrach wielkich ośrodków miejskich po zmroku można zauważyć wielkie ilości neonów i innych metod reklamy wykorzystujących światło.

fotografia reklamowa

Autor: Elvert Barnes
Źródło: http://www.flickr.com

W telewizji obserwuje się wielkie ilości materiałów reklamowych. Bardziej tradycyjną formą jest reklamowanie towaru czy usług za pomocą takich środków jak prasa czy radio. W sieci z kolei reklama pojawia się w rozmaitych formach. Przypuszczalnie największe zniechęcenie internautów wywołują reklamy dźwiękowe, których w dodatku nie można wyłączyć. O popularności różnych metod reklamy a także dużej liczbie zakładów tworzących reklamy , może świadczyć częste występowanie haseł takich jak „reklama Tarnów” w sieci.

You may also like...