Ekonomia, nowoczesność czy konwencja, czyli które kosmetyki kupują współcześni mężczyźni

Chociaż to panie przede wszystkim bywają znane z wyjątkowej, a w niektórych przypadkach i nadmiernej troski o higienę, to panowie w żadnym razie nie planują ustępować swym partnerkom. Obecnie każdy reprezentant męskiej płci może łatwo nabyć w drogerii, hipermarkecie albo w internecie zupełnie wszystkie rodzaje kosmetyków. A troska o swoje ciało nie zawsze wyraża się poprzez zakup najdroższych artykułów ze sklepowych półek, ponieważ tak naprawdę nie chodzi o cenę danego kosmetyku, lecz o jego skład.

Pianka czy żel do golenia? To pytanie rodem niemalże z szekspirowskiej tragedii może spędzić sen z powiek niektórym panom. Tymczasem niewielu dwudziestolatków czy sześćdziesięciolatków sprawdza etykiety naklejone na plastikowych opakowaniach. Najistotniejszy będzie spis substancji, których warto unikać, a do nich oczywiście zaliczymy PEG-i, parabeny czy silikony.

Jeśli omawiany wpis Cię zainteresował, to kliknij ten odnośnik, to niezwykle użyteczny artykuł, który prezentuje analogiczne tematy.

Na razie konsumencka świadomość jest niestety kształtowana nade wszystko przez ceny, jak również nierzadko organizowane promocje i wyprzedaże.O ile pianki albo żele do golenia pozostają, by tak ująć, wynalazkiem ostatnich dekad , o tyle tradycyjnego mydła używano przed laty powszechnie, a współcześnie wykorzystują go jedynie nieliczni reprezentanci męskiej części społeczeństwa.

golenie

Autor: Raymond Bryson
Źródło: http://www.flickr.com

Tymczasem po goleniu mężczyźni najczęściej stosują przeróżnego rodzaju balsamy, lecz i woda kolońska jest w dalszym ciągu używana przez panów po dwudziestce . Z wymienionych kosmetyków korzysta się niemalże każdego dnia, więc pudełka szybko się opróżniają. W konsekwencji nie każdy czterdziestolatek czy nawet nastolatek będzie inwestował w najdroższe preparaty i nolens volens panowie najczęściej zaopatrują się w najpotrzebniejsze kosmetyki w sklepach, gdzie mogą liczyć na niewielkie ceny.

Ekskluzywne zestawy kosmetyków raczej bywają kupowane z myślą o prezentach ofiarowywanych z naprawdę wyjątkowych okazji. Na przykład, mydło do golenia firmy Truefitt & hill można śmiało dać zdeklarowanemu tradycjonaliście, a sportowcowi hobbyście perfumy rekomendowane panom uprawiającym sporty. A na imieniny czy Dzień Chłopaka wręcza się całkiem zwyczajne i niedrogie kosmetyki, których pełno w każdej drogerii bądź nawet mydlarni, czyli najczęściej żele pod prysznic, a także inne kosmetyki do codziennej pielęgnacji ciała.

You may also like...