Ekonomia, nowoczesność czy konwencja, czyli które kosmetyki kupują współcześni mężczyźni

Chociaż to panie przede wszystkim bywają znane z wyjątkowej, a w niektórych przypadkach i nadmiernej troski o higienę, to panowie w żadnym razie nie planują ustępować swym partnerkom. Obecnie każdy reprezentant męskiej płci może łatwo nabyć w drogerii, hipermarkecie albo w internecie zupełnie wszystkie rodzaje kosmetyków. A troska o swoje ciało nie zawsze wyraża się poprzez zakup najdroższych artykułów ze sklepowych półek, ponieważ tak naprawdę nie chodzi o cenę danego kosmetyku, lecz o jego skład.

Pianka czy żel do golenia? To pytanie rodem niemalże z szekspirowskiej tragedii może spędzić sen z powiek niektórym panom. Tymczasem niewielu dwudziestolatków czy sześćdziesięciolatków sprawdza etykiety naklejone na plastikowych opakowaniach. Najistotniejszy będzie spis substancji, których warto unikać, a do nich oczywiście zaliczymy PEG-i, parabeny czy silikony. Na razie konsumencka świadomość jest niestety kształtowana nade wszystko przez ceny, jak również nierzadko organizowane promocje i wyprzedaże.O ile pianki albo żele do golenia pozostają, by tak ująć, wynalazkiem ostatnich dekad , o tyle tradycyjnego mydła używano przed laty powszechnie, a współcześnie wykorzystują go jedynie nieliczni reprezentanci męskiej części społeczeństwa.

golenie

Autor: Raymond Bryson
Źródło: http://www.flickr.com

Tymczasem po goleniu mężczyźni najczęściej stosują przeróżnego rodzaju balsamy, lecz i woda kolońska jest w dalszym ciągu używana przez panów po dwudziestce . Z wymienionych kosmetyków korzysta się niemalże każdego dnia, więc pudełka szybko się opróżniają. W konsekwencji nie każdy czterdziestolatek czy nawet nastolatek będzie inwestował w najdroższe preparaty i nolens volens panowie najczęściej zaopatrują się w najpotrzebniejsze kosmetyki w sklepach, gdzie mogą liczyć na niewielkie ceny.

Ekskluzywne zestawy kosmetyków raczej bywają kupowane z myślą o prezentach ofiarowywanych z naprawdę wyjątkowych okazji. Na przykład, mydło do golenia firmy Truefitt & hill można śmiało dać zdeklarowanemu tradycjonaliście, a sportowcowi hobbyście perfumy rekomendowane panom uprawiającym sporty. A na imieniny czy Dzień Chłopaka wręcza się całkiem zwyczajne i niedrogie kosmetyki, których pełno w każdej drogerii bądź nawet mydlarni, czyli najczęściej żele pod prysznic, a także inne kosmetyki do codziennej pielęgnacji ciała.

You may also like...