Elegancki płaszcz damski idealnym patentem na uwydatnienie damskiej natury

Wszystkie panie, niezależnie od liczby przeżytych lat i preferowanego stylu ubierania się, pragną w swojej szafie mieć okrycia na specjalne okazje. Kiedy trzeba wyglądać gustownie, liczy się prostota i trendy krój. Na jesienną porę albo zimową porę obowiązkową częścią garderoby bywa elegancki płaszcz damski. Szumnie obchodzone chrzciny, istotne konferencje firmowe, wizyty u dawno niewidzianych pobratymców wymagają, aby nasz wygląd cieszył oko wszystkich zaproszonych gości i gwarantował nam jak najlepsze samopoczucie.

płaszcz

Autor: Axami
Źródło: Axami
Powodów do zakupów może być kilka. Elegancki płaszcz damski to przecież temat rannych rozmów w powszechnych programach telewizyjnych, artykułów w poradnikach dla pań i oczywiście niekończących się plotek przy pysznej kawie. Skoro taki płaszcz jest na topie i wszyscy o nim szepczą, to naprawdę niełatwo go sobie odmówić, choćby nawet jego kupno oznaczać miało wysupłanie ostatniej złotówki z konta bankowego.

Wybór barw i sposobu uszycia zależą od smaku i okazji, na które gustowny płaszcz będzie wkładany. Na randki i damskie wypady do operetki przyda się płaszcz naśladujący sierść afrykańskiego drapieżnika. Natomiast plamki świadczyć będą o ekscentryczności, kurażu i chęci wywarcia ogromnego wrażenia na interlokutorach. Bardziej stonowane wzory i płaszcze uszyte z tkaniny w monolitowym kolorze wybiorą panie po 60-tce.

Długie płaszcze nie są teraz tak na topie, jak te krótkie, czyli sięgające najwyżej do kolan. Zapinane są najczęściej na guziki, które krawcowa umieściła równomiernie, w pojedynczym sznurku lub dwóch. Zapasowym rodzajem zapięcia, ale również i ozdobą, są dłuższe lub krótsze pasy na biodrach. Tak czy inaczej, płaszcze z dumą wiszą w licznych sklepowych witrynach i kuszą

płaszcz

Autor: beautiful-dissaster
Źródło: http://www.flickr.com

spieszące chodnikiem damy.

Kogo nie stać na elegancki płaszcz damski, ochoczo pozna sztuczki wizażysty. Aby trochę odświeżyć garderobę wystarczy dobrać do ubiegłorocznego okrycia nowe dodatki: cienką, bez wzorku chusteczkę, tasiemcowaty szal w cieniutkie paski albo zwyczajnie właśnie nabytą małą, skórzaną torbę. Małżonka zawsze może liczyć na dar urodzinowy albo imieninowy od małżonka. Elegancki płaszcz damski będzie wyglądał wystrzałowo w połączeniu z otrzymanymi dzisiaj długimi, srebrnymi kolczykami albo rękawicami z naprawdę ciepłej anilany.

You may also like...