Elektroniczne papierosy – co to takiego?

Palenie jest niezdrowe i to się raczej nie zmieni. Na pewno alternatywą dla tradycyjnych, kopcących papierosów od jakiegoś czasu są ich elektroniczne zamienniki. To już nie nowość, ale nie wszyscy jeszcze je znają.

Zakaz palenia w miejscach publicznych, coraz wyższe ceny papierosów i kampanie zwracające uwagę na szkodliwość dymu dla dzieci – to właśnie sprawiło, że elektroniczny papieros jest powszechnie używany. To zgrabne urządzenie miało wpłynąć korzystnie na kontakty palących resztą świata.

E-papierosy mogą być zasilane akumulatorem litowo-jonowym albo zwyczajnie baterią alkaliczną. Są czymś w rodzaju „inhalatorów” nikotyny, więc przydają nałogowcom do uwolnienia się od palenia przez stopniowe zmniejszanie dawek nikotyny. W pewnym sensie są mniej szkodliwe, bo nie zawierają substancji smolistych, które stanowią rzeczywiste zagrożenie zdrowia.

papieros

Autor: Pikku-Mikko
Źródło: http://www.flickr.com

Działanie e-papierosów
Zmienny kartridż, jest nasiąknięty specjalistycznym płynem, który nazywa się e-liquid. Ten właśnie on ma nikotynę (lub nie) i jest ogrzewany specjalnym mechanizmem przy zaciąganiu.

By poznać kolejne bardzo zajmujące detale połączone z zaprezentowanym tutaj artykułem, z pewnością przyda Ci się istotna witryna. Więc wejdź w podany link.

Atomizer jest aktywowany przez mikroprocesor, później liquid się podgrzewa, generuje aerozol, wdychany przez palacza. Glikol propylenowy powoduje e-papieros dymi, a na dodatek łatwo wybrać swoje zapachy i smaki. Liquid można kupić o smaku najpopularniejszych marek papierosów o odpowiednim stężeniu nikotyny, ale może też być czekoladowy, a nawet o smaku coca-coli lub whisky.

Gdy zainteresował Cię opisywany artykuł, to wejdź na odsyłacz do źródła (http://wojtmar.com.pl/instalacje-fotowoltaiczne/), który zaprowadzi Cię do przydatnej strony – ona starannie omawia ten temat.

Dioda LED daje wrażenie, że w czasie palenia, e papieros świeci, imitując żar.

Elektroniczne papierosy powinno się właściwie eksploatować, czyli od czasu do czasu zasilać i instalować nowe kartridże oraz atomizery. Wydatki na te elementów są zdecydowanie mniejsze niż ceny papierosów. Warto inwestować w znane firmy, takie jak Mild.

Plusy e-papierosa
Obecnie elektroniczne papierosy są zupełnie legalne i można palić je prawie we wszystkich miejscach. Zwłaszcza w pubach, gdzie jest całkowity zakaz palenia. Nie leczą, ale również nie szkodzą, a na pewno mogą wygrać z klasycznymi papierosami. To przy okazji spora ulga dla portfela.

You may also like...