Filtr paliwa – kiedy powinieneś go wymienić?

Właściciele samochodów muszą pamiętać o wielu kwestiach – nie tylko o zatankowaniu własnego auta, bo bez paliwa nigdzie nie pojadą, lecz również o serwisach i systematycznych wymianach niektórych części, aby pojazd dobrze nam służył. Zaliczają się do nich przede wszystkim filtry do paliwa.

Jak często trzeba je zmieniać i czy można poradzić sobie z tym samemu?

Po pierwsze takie filtry trzeba wymieniać co pewien czas, a nie dopiero wtedy, gdy zaobserwujemy, że z naszym autem coś jest nie w porządku (oferta filtrów). Wymiana może zapobiec nawet trudnej awarii, która bez wątpienia na pewien czas unieruchomiłaby nasze auto, co znacznie utrudniłoby nam życie.

nowoczesny filtr paliwa stosowany w autach

Autor: Sunny
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy zatem wymienić ten element? Najlepiej jest to skontrolować na stronie internetowej producenta, który skrupulatnie to określa, przeważnie po przejechaniu od 30 do 120 tysięcy km, w zależności od typu auta. Inaczej jest w przypadku dieslów – w ich przypadku należy to zrobić zanim będzie zima, każdego roku, w przeciwnym razie brudny filtr może wywołać dużą awarię silnika. Jeżeli chciałbyś oszczędzić na kosztach i samodzielnie wymienić filtr do paliwa, na początek powinieneś go zlokalizować. Czasami wymienia się go w całości, a innym razem wyłącznie jego wewnętrzną część, a mianowicie wkład. Może się znajdować w miejscu, gdzie leżą zbiorniki paliwowe, przewody paliwowe lub też ściana grodziowa w silniku. Po odnalezieniu filtra połowa drogi za nami .

Gumowe zakończenia przewodów umieszczone w filtrze zaciskamy oraz zdejmujemy z nich opaski. Dzięki temu można wyciągnąć zużyty filtr i zastąpić go nowym. Najważniejsze to zwrócić uwagę na kierunek przepływu i założyć przewody tak samo, jak były umocowane wcześniej.

Ciekawi Cię tylko sprawdzona informacja ze strony (https://grupadbk.com/o-nas/wtc/)? Jeśli tak, to zachęcamy do przejrzenia naszej witryny, gdzie za każdym razem wyszukasz najlepsze informacje.

Nie powinniśmy mieć z tym żadnego problemu, wystarczy na początku starannie przyjrzeć się, jak to wszystko wygląda, a potem wykonać odpowiednie kroki.

Po zainstalowaniu filtra należy przekręcić kluczyk w stacyjce, najlepiej kilkakrotnie, ponieważ cały układ powinien się napełnić paliwem pod odpowiednim ciśnieniem.
Drobne czynności, takie jak wymiana filtrów do paliwa, można wykonywać samodzielnie, jednak z większymi naprawami powinniśmy udać się do profesjonalnego mechanika oraz sprawdzonego warsztatu, aby nie okazało się, iż coś poszło nie tak. Wydatki na naprawy bowiem mogą błyskawicznie się powiększyć, a lepiej jest się przed tym uchronić. Autor:

You may also like...