Fotowoltaika w naszej ojczyźnie – czy warto?

Inwestycja w fotowoltaikę jest obecnie nie wyłącznie jedynym racjonalnym podejściem, podyktowanym zdrowym rozsądkiem. Za takowym podejściem przemawia również prosty ekonomiczny rachunek.
Reguła działania fotowoltaicznych ogniw, jakie po połączeniu z sobą tworzą fotowoltaiczny panel, jest nadzwyczaj prosta: promienie słońca spadające na stworzone z krzemu ogniwa przekształcane są w prąd elektryczny.

Cała instalacja może zostać podłączona do sieci domowej i zasilać każdy sprzęt, natomiast dostarczany w ów sposób prąd ma dokładnie takie same parametry co ten płynący z elektroenergetycznej sieci. Jednak na tym analogie się kończą. Energia elektryczna, jaka powstaje w przydomowej elektrowni jest ekologiczna i darmowa, dlatego że wyzyskuje niewyczerpalne promieniowanie słońca. Owe cechy przekładają się na pewno na korzyści finansowe, bowiem montując fotowoltaiczne ogniwa na dachu naszego domu nie tylko nie płacimy za energię, lecz zabezpieczamy się również przed nieoczekiwanym wzrostem opłat za energię. Po stronie zysków wymienić też należy dofinansowania do ogniw fotowoltaicznych oraz udzielane przez niektóre firmy preferencyjne kredyty bądź korzystne systemy ratalne, dzięki jakim inwestycja staje się jeszcze bardziej intratna.

Jakie oszczędności łączą się z użytkowaniem instalacji fotowoltaicznej ? A więc dobrze dobrana fotowoltaika Radomsko wytworzy więcej energii aniżeli wynosi zapotrzebowanie eksploatatora, więc rachunek za kupno energii może SPAść o 90%.

Dodatkowo nowa ustawa zniosła także opłaty dystrybucyjne dla osób fizycznych posiadających tak zwane mikroinstalacje.

Jeśli zaintrygował Cię opisywany artykuł, kliknij też na taki link, ponieważ znajdziesz tam podobny świeży materiał – on także jest wart uwagi.

Obowiązywać będą tylko stałe opłaty między innymi opłata przejściowa, handlowa.

You may also like...