Garść wskazówek – jakie źródło oświetlenia kupić do swojej łazienki?

Każda łazienka wymaga starannego światła. Decydując się na to do naszego domu, warto zatroszczyć się o to, aby sprostało naszym oczekiwaniom.

oświetlenie

Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: Sanitec KOŁO
Centralne oświetlenie łazienki wystarczy nam w czasie sprzątania, może być ono jednak niewystarczające podczas mycia zębów, malowania się czy golenia. Niezbędne okażą się wtedy dwie lampy, symetrycznie umocowane u góry lustra, po obydwóch jego stronach. Godne polecenia są mini reflektorki, które świetnie sprawdzą się jako oświetlenie łazienkowe. Swobodnie możemy nimi sterować, tak, aby światło padało idealnie na naszą twarz.

Nie będą wówczas powstawały zacienienia. Takie zadaniowe oświetlenie łazienkowe sprawdzi się też w pobliżu kabiny prysznicowej lub wanny. Reflektorki zwiększają bezpieczeństwo użytkowników i ułatwią wychodzenie z kąpieli, zwłaszcza osobom starszym. Jako oświetlenie łazienki znakomicie sprawdzają się również kinkiety umocowane na ścianie . Każdy sklep z oświetleniem proponuje ich szeroki wybór – od innowacyjnych, aż po takie wykonane w vintage stylu, bez trudu zatem natrafimy na lampę, która dopasuje się do wnętrza naszej łazienki. Co jednak warto wybrać, kiedy

lampa

Autor: HarshLight
Źródło: http://www.flickr.com

poszukujemy górnego oświetlenia łazienki? Możemy kupić np. listewkę z rzędem małych reflektorów.

Dowolnie możemy sterować liczbą włączonych lamp, co ułatwi oszczędzać energię. To też trafiony pomysł jeżeli zdecydowaliśmy się na mini reflektory przy lustrze w naszej łazience. Każdy sklep z oświetleniem ma także bogatą ofertę plafonier. Te wykonane ze szkła, okrągłe lampki pasują nie tylko do łazienki. Ze względu na swój stylowy design, będą pasować do każdego pomieszczenia, także jadalni czy przedpokoju. Ceny plafonier kształtują się od około 150 zł, z kolei za pojedynczy reflektorek albo kinkiet zapłacimy od około 80 złotych. Sprawdź

Precyzyjne oświetlenie łazienki nie tylko zagwarantuje nasz komfort użytkowania. Zwiększy bezpieczeństwo w czasie kąpieli oraz ułatwi codziennie zabiegi higieniczne, jak mycie zębów czy nakładanie makijażu. Z szerokiej palety sklepów, bez trudu natrafimy na coś do naszego domu – stylowe kinkiety, innowacyjne reflektorki albo ponadczasowe plafoniery.

You may also like...