Gdyż liczy się oryginalność. To wartość, na której zależy wielu z nas. Po co powielać pomysły, kiedy mamy pole do popisu?

Do łask powracają starocie. Wychodzi bowiem na to, że mamy już za sobą okres, gdy kupowaliśmy bez opamiętania różne rzeczy. A stało się tak, ponieważ po latach komunizmu, kiedy mieliśmy ograniczony dostęp do wielu towarów zachciało nam się mieć te wszystkie rzeczy. Lata dziewięćdziesiąte nam to powoli zaczęły wynagradzać. Kupowaliśmy kolorowe, zazwyczaj marnie wykonane rzeczy. Domy obijaliśmy „metalplastem”, a bloki ciągle malujemy w pastelowe kolory. Obecnie jednak zaczyna wychodzić to z mody.

Zmienia się to, ponieważ prawdopodobnie nastąpił przesyt w konsumpcjonizmie i nawyku gromadzenia tego, co nowe i kolorowe. Ile można wybierać kiczowate rzeczy, jak długo można sycić oczy brzydotą na przykład źle dobranych kolorów. Niestety, wydaje się, że można dosyć często i nawet obecnie jesteśmy tego świadkami. Wystarczy popatrzeć na nasze miasta. Cóż możemy dostrzec? Czytaj

Po pierwsze, to brak kreatywności na zagospodarowanie przestrzenne.

Kliknij na odnośnik płyta polipropylenowa, on przybliży Ci temat, który Cię aktualnie zafascynował. Przeczytaj artykuł, zawierający interesujące dane.

To oczywiście pozostałość po latach komunizmy, ale także efekt wojen.

Opakowania tekturowe

Autor: William Warby
Źródło: http://www.flickr.com

Niestety, zostaliśmy dość mocno doświadczeni przez historię Nie mamy więc tradycji ładnego budowania, widać to zwłaszcza po wyglądzie bloków miejskich, które może nawet prezentują się przyzwoicie, ale ktoś maluje je w pstrokate, brzydkie kolory. Zjawisko określone mianem „pastelozy” to wielka bolączka naszego otoczenia.

Jeśli podoba Ci się ten tekst, to na pewno zafascynują Cię też przydatne materiały (https://www.omeganieruchomosci.pl/oferty/domy), które odnajdziesz tutaj – one wciągną Cię całkowicie.

Całe szczęście, że mnóstwo osób zaczyna interesować się antykami, zazwyczaj będącymi spadkiem po dziadkach, a cieszących oko swoim pięknem.Autor

Wracają do łask drewniane wyroby, skrzynki drewniane czy pudełka drewniane. jako alternatywę dla mebli z supermarketów coraz częściej wybieramy się na pchle targi. Tam możemy kupić wspaniałe, zabytkowe i oryginalne meble. To zdecydowanie lepsze niż decydowanie się na „masówkę”. Powinniśmy jednak pamiętać, że jest tomoda która przedostaje się do świadomości bardzo powoli. Mnóstwo osób wystarcza po prostu nowoczesnym wystrojem czy ten pozostawiony z czasów komunizmu. Tych których nie stać na antyki, muszą zadowolić się tym, co jest dla nich łatwiej dostępnych finansowo.
Więcej

You may also like...