Gdzie bezpiecznie wynająć mieszkanie?

Autor: ell brown

Bezproblemowy najem to w pierwszej kolejności utrapienie gospodarzy lokali.

Nieodpowiedzialni lokatorzy umieją narazić ich na spore koszty, nie regulując opłat. Jak zabezpieczyć się przed plagą kłopotliwych najemców?

Prawa najemców chronią przepisy ustawy, przez co nie można bez powodu wyrzucić ich na ulicę. Jednak najemcy, zalegający z opłatami za media i czynszem to jak się okazuje nagminny problem.

Jeżeli sądzisz, że prezentowany tu tekst jest interesujący oraz szukasz czegoś pokrewnego, to kliknij oprócz tego ten link, a przeczytasz więcej informacji no-code!

Ludzie powszechnie decydują się na wynajmowanie, kupują zatem apartamenty do wynajęcia w Poznaniu i różnych dużych miastach. W jaki sposób najlepiej chronić się przed kłopotami?

Formalności przede wszystkim

Umowa między wynajmującym a najemcą powinna okazać się naprawdę precyzyjna. Poza umieszczeniem danych osobowych bezsprzecznie należy spisać dane o zobowiązaniach finansowych dodatkowych i stałych a także uszczegółowić daty przelewów, a także okres obowiązywania umowy. Należy też wyjaśnić, w jakich przypadkach umowę wolno rozwiązać i ustalić okres wypowiedzenia. Właściciel posiada również możliwość zwrócić się z prośbą o zaświadczenie potwierdzające zarobki. Przyzwoici najemcy orientują się w przepisach, w związku z tym poczują się pewniej, rozpoznając profesjonalizm właściciela mieszkania. Wynajmuj okazjonalnie

Zawsze trzeba brać pod uwagę fiasko inwestycji. Czy jest jakiś sposób na walkę z nieuczciwym najemcą? Od 2010 r. działa tzw. najem okazjonalny. W odróżnieniu od wynajmu zwykłego, procedura eksmisji jest znacznie uproszczona. W przypadku typowego najmu umowę można rozwiązać nie wcześniej niż po upływie dwóch miesięcy od ostatnich opłat za najem. Tu zaczyna się nierzadko długa walka o swoje mieszkanie: po bezskutecznych wezwaniach do zapłaty trzeba formalnie zwrócić się o wyprowadzenie się z lokalu i skierować przypadek do sądu. Przymusowa wyprowadzka wszak jest ograniczona przymusem znalezienia lokalu zastępczego dla najemców, a to jest szalenie trudne.

Wynajem okazjonalny łączy się z tym, że przyszli lokatorzy zobowiązani są parafować oświadczenie o postępowaniu egzekucyjnym w formie aktu notarialnego. Zabezpiecza to właściciela przed długami. Dzięki temu w podbramkowej sytuacji sprawa trafia na wokandę i z marszu rozpoczyna się procedura eksmisyjna. Najemcy muszą poinformować o adresie, pod którym mogą zamieszkać w takiej sytuacji. Procedury trwają zatem odczuwalnie krócej, a radykalna forma dokumentów skutecznie zniechęca nieuczciwych mieszkańców. naturalnie opłaty notarialne to spory wydatek, ale powinno się to uznać za część inwestycji.

Źródło: Zasypiam.pl

You may also like...