Gdzie można najsensowniej spędzić wolne dni z z pociechą?

Małe dzieci nie są zbyt wymagającymi turystami, jeśli chodzi o wybór miejsca, które chcemy zwiedzić. Czasami wystarczy nawet wyjazd do lasu lub nad jezioro. Trochę świeżego powietrza i bezpieczne miejsce do zabawy gwarantują udaną pierwszą wycieczkę z naszym smykiem. Malowniczych miejsc w naszym kraju nie brakuje. Polska na weekend to często znacznie lepszy pomysł, niż kosztowna wycieczka zagraniczna.

Zabawka dla niemowlaka

Autor: Liz
Źródło: http://www.flickr.com

Rodzinne podróże uczą dzieci poznawać świat dookoła. Maluchy, podobnie jak dorośli, mogą odpocząć od hałasu miasta, spędzić miło czas na łonie natury. Wspólna wyprawa scala rodzinę i sprzyja przełamaniu codziennej rutyny. Maluch również uczy się, że świat to interesujące miejsce, a więc warto uczyć się chodzić, aby je obejrzeć. Aby jednak wyjazd był udany i pozostawił sympatyczne wspomnienia, warto się do niego właściwie przygotować.

Podróżowanie z kilkumiesięcznym dzieckiem wcale nie musi być kłopotliwe. Dziecko w wieku od 2 do 7 miesięcy to najwdzięczniejszy towarzysz podróży. Równie dobrze możesz z nim przechadzać się po plaży czy wędrować po górach. Można więc pojechać samochodem do Krakowa na wycieczkę lub (monitoring Gdańsk i Gdynia – pokaż więcej) polecieć za granicę, ponieważ za przelot małego dziecka nic nie zapłacimy. Pamiętajmy, że jeśli czeka nas kilka godzin jazdy autem, należy wyjechać późnym wieczorem. W przypadku krótszej wyprawy, wyjazd w porze drzemki malca będzie najlepszym rozwiązaniem.W drodze należy robić częściej postoje, najlepiej co godzinę. Wtedy można nakarmić niemowlaka oraz przewinąć go.

Noclegi w całej Polsce można zarezerwować na każdym serwisie, który dysponuje rozbudowaną bazą noclegową (zobacz propozycje). Wybrane portale turystyczne niejednokrotnie oferują też noclegi w bardzo korzystnych cenach, warto więc poszukać dobrej oferty z większym wyprzedzeniem. Niekiedy przed podróżą należy zakupić dodatkowe akcesoria do przenoszenia naszego małego turysty. Szczególnie w górach nie wszędzie da się dojechać wózkiem. Wówczas można kupić nosidełko lub chustę. Oprócz świeżego jedzenia i picia, dobrze jest mieć zawsze przy sobie podręczny zestaw wycieczkowy w postaci kremu przeciwsłonecznego, chusteczek nawilżających, poręcznego kocyka. Pamiętajmy, że podróżowanie z dzieckiem to nie tylko duża odpowiedzialność, ale też wiele radości.

You may also like...