Gdzie wybrać się na ciekawe wakacje?

Polska jest krajem zawierającym piękne góry i dostęp do morza, co czyni ją atrakcyjną dla turystów. Spór o to, czy lepiej spędzić urlop w górach, czy na morskim wybrzeżu tkwi głęboko polskiej kulturze, trzeba jednak być wdzięcznym za opcję wyboru – każdy turysta może znaleźć tutaj coś, co go może zainteresować. Polska słynie w całej Europie ze wspaniałych, niedużych miejscowości wypoczynkowych. Nie jest bowiem zaskoczeniem, że taki piękny kraj przyciąga coraz więcej zagranicznych turystów.

Nad morze

Międzyzdroje  - nadmorska plaża

Autor: Salon Nowojorski
Źródło: http://www.flickr.com/

Wielbiciele morskich krajobrazów na pewno polubią Kamień Pomorski. Jest to nieduże miasto położone na północnym zachodzie Polski, w pobliżu granicy z Niemcami. (Sylwester Poznań) Ta miejscowość zachwyca nie tylko pięknymi widokami i morskim klimatem, ale również znaczną liczbą wspaniałych obiektów zabytkowych. W Kamieniu Pomorskim znajduje się też kilka domów uzdrowiskowych oferujących noclegi, Kamień Pomorski jest bowiem miejscowością uzdrowiskową. Będąc w okolicy należy obowiązkowo zobaczyć starówkę, gdzie znajduje się dużo urokliwych, zabytkowych kamienic oraz inne piękne budowle. Miejscowość ta jest oczywiście najbardziej atrakcyjna w lecie, gdy można opalać się na wybrzeżu i kąpać w pobliskim morzu. Kamień Pomorski jest także miejscowością rybacką, będąc tam nie wolno nie spróbować świeżej ryby.

W góry

Wycieczki, góry

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Jedną z najbardziej urokliwych górskich miejscowości jest Krynica-Zdrój, znana też jako Krynica Górska. Położona jest ona na południowym wschodzie kraju, niedaleko granicy polsko-słowackiej. Przed wybraniem się w to urokliwe miejsce, dobrze jest wyszukać w Internecie hasło „Krynica Górska noclegi” i uprzednio zarezerwować miejsce w pensjonacie. (Sylwester w Raciążu) Jest to bowiem popularne miejsce wypoczynku i próbując zająć nocleg u szczytu sezonu urlopowego można się rozczarować. Krynica jest szczególnie piękna porą zimową, i mimo, że nie nie znajdują się tam stoki narciarskie warto wybrać się tam właśnie w tym czasie. Należy jednak wiedzieć, że samotne górskie wyprawy zimą bywają bardzo groźne. Udając się do Krynicy najlepiej udać się pociągiem. Znaczącym problemem miasta jest bowiem niedobór parkingów dla odwiedzających.

You may also like...