Giełda transportowa i giełda ładunków pozwala zaoszczędzić pieniądze – informacja to władza

Globalna sieć www już od kilkunastu lat gości pod naszymi strzechami. Dla niektórych z nas jest to narzędzie służące jedynie do zabawy i spędzenia wolnego czasu, niektórzy ludzie wykorzystują go do podtrzymywania kontaktów z bliskimi i znajomymi, ale najprawdopodobniej spora część ludzi korzystających z internetu wykorzystuje go do pracy. Ogromne możliwości, takie jak błyskawiczną komunikację czy możliwość obejrzenia ogromnych baz danych w przeciągu kilku sekund, są ogromnym plusem pracy przez sieć. Dlatego też wiele firm na co dzień wykorzystuje internet jako narzędzie poprawiające prace. Nie jest inaczej także w przypadku branży transportowej. Ale jakie rzeczy zyskuje klient?

Jako przykład będzie służyć tutaj giełda transportowa, czyli portal w internecie, bardzo podobne do zwykłej, finansowej giełdy, w jakim są kolekcjonowane i wymieniane informacje tyczące się spedycji i przewozu towarów.

Kiedy stwierdzisz, że ten tekst jest interesujący, kliknij na odsyłacz do www (http://www.skleposwietlenie.pl/1640-lampy-wiszace-klasyczne), który posiada intrygujące informacje na opisywany wątek – będą one z pewnością interesujące.

Tego typu giełda ładunków pozwala przedsiębiorcom przede wszystkim optymalizację kosztów i zwiększenie zysków, poprzez optymalne zapełnienie miejsc ładunkowych w każdym samochodzie. Możemy sobie wyobrazić taką sytuację – chcielibyśmy przetransportować niewielki ładunek z miejsca A do miasta B, nie posiadamy jednak prywatnego samochodu, a żaden ze znajomych akurat nie może nam pomóc.

Jeżeli zaciekawił Cię ten artykuł, sprawdź przykłady opublikowane tutaj. Na pewno odnajdziesz tu coś ciekawego dla siebie.

Sprzęt, jaki chcemy przewieźć nie jest duży, a więc nie opłaca się nam wynajmować całego busa, jaki będzie nas kosztował zbyt dużo.

W tym przypadku z pomocą przychodzi nam giełda transportowa, w której będziemy mogli zobaczyć dane tyczące się spedycji i przewozów, jakie organizują poszczególne przedsiębiorstwa, sprawdzić miejsce początkowe i końcowe, sprawdzić dostępność przestrzeni ładunkowej, a potem wysłać taką informację bezpośrednio do firmy przewozowej. Nie jest to trudne, prawda?

Wykorzystanie giełdy w taki sposób to według dużej grupy specjalistów optymalna realizacja zasady win-win – wygrywa i klient, jaki jest w stanie zaoszczędzić czas na poszukiwaniu firmy przewozowej i pieniądze na wynajmowaniu prywatnego transportu, a również wygrywa organizator transportu, który może liczyć na dodatkowy zarobek dzięki dodatkowym zleceniom i zmniejszenie pustych przewozów.

You may also like...